Tomasz Gollob mistrzem Polski

Tomasz Gollob został indywidualnym mistrzem Polski w jeździe na żużlu. W zawodach rozgrywanych w Bydgoszczy zawodnik miejscowego Bractwa Polonii zgromadził 14 punktów.

Jest to piąty tytuł indywidualnego mistrza Polski zdobyty przez Golloba, który wyrównał tym samym rekordowe osiągnięcie Zenona Plecha.

Drugie miejsce zajął Robert Sawina (Atlas Wrocław), a brązowy medal IMP wywalczył Sebastian Ułamek (Atlas Wrocław).

- Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Najwięcej wysiłku kosztował mnie ostatni wyścig, w którym musiałem zmierzyć się z Sebastianem Ułamkiem - powiedział po zawodach Tomasz Gollob.

W dodatkowym wyścigu, o nagrodę sponsora zawodów, wygrał Tomasz Gollob przez Robertem Sawiną, Krzysztofem Cegielskim i Sebastianem Ułamkiem.

Wyniki
 1. Tomasz Gollob (Bractwo Polonia) 14 (3,2,3,3,3)
 2. Robert Sawina (Atlas Wrocław) 13+3 (3,3,2,3,2)
 3. Sebatian Ułamek (Atlas)       13+2 (3,2,3,3,2)
 4. Krzysztof Cegielski (Wybrzeże)  11 (3,3,1,1,3)
 5. Mariusz Węgrzyk (RKM Rybnik)     9 (1,2,2,1,3)
 6. Robert Dados (Atlas)             9 (2,1,1,2,3)
 7. Wiesław Jaguś (Apator Adriana)   8 (0,3,2,2,1)
 8. Jarosław Hampel (BGŻ Polonia)    7 (0,3,0,3,1)
 9. Piotr Świst (Pergo Gorzów)       6 (2,U,3,0,1)
10. Jacek Rempała (Unia Leszno)      6 (1,0,1,2,2)
11. Sławomir Drabik (BGŻ Polonia )   5 (1,1,0,2,0)
12. Jacek Gollob (BGŻ Polonia Piła)  4 (0,1,3,D,0)
13. Piotr Protasiewicz (Bractwo )    4 (2,2,0,1)
14. Grzegorz Walasek (Włókniarz Cz.) 4 (0,1,2,1,0)
15. Mirosław Kowalik (Apator Adriana)4 (2,0,1,1,t)
16. Tomasz Bajerski (Apator)         1 (1,0,0,0,0)
17. Andrzej Huszcza (ZKŻ Polmos)   rez. toru 2 (2)

Najlepszy czas 63,6 s uzyskał w trzecim biegu Jacek Gollob. Sędziował Ryszard Głód z Bydgoszczy. Widzów ok. 15 tys.

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | robert | Wrocław | atlas | gollob | Tomasz Gollob