"To już nie król, to... cesarz Adam"

Poniedziałkowe wydania polskiej prasy zdominował triumf Adama Małysza na średniej skoczni podczas mistrzostw świata w japońskim Sapporo. Gazety podkreślają styl w jakim Małysz sięgnął po złoty medal.

Małysz, jak za dawnych lat, wręcz znokautował rywali. Drugiego Simona Ammanna wyprzedził o ponad 20 punktów, co na średniej skoczni jest przewagą miażdżącą.

Reklama

"Czwarte złoto!" - "Przegląd Sportowy"

"Wreszcie! Po raz pierwszy od czterech lat Małysz rozpłakał się ze szczęścia. Zaciskał pięści, machał nartami, radował się jak w 2003 roku. To był wielki powrót króla. W pierwszej serii skoczył 102 metry, w drugiej - 99,5. Nikt inny nie przekroczył 97 m!"

"Zapomniany smak złota" - "Dziennik"

"To był najpiękniej wywalczony medal w tych mistrzostwach. Adam Małysz podczas konkursu na średniej skoczni w Sapporo skakał, jakby grał w innej lidze niż rywale. Nikt nie zbliżył się do jego poziomu. Srebrny medalista Simon Ammann stracił do niego 21,5 punktu. Thomas Morgenstern, który zajął 3. miejsce, jeszcze jeden więcej".

"Złoty Adam Małysz" - "Rzeczpospolita"

"Wrócił wielki Małysz. Na średniej skoczni w Sapporo miał ogromną przewagę już po pierwszej serii, w drugiej też był najlepszy i wygrał jak za dawnych lat. To jego czwarte złoto na mistrzostwach świata."

"Triumf króla Adama" - "Gazeta Wyborcza"

"Adam Małysz znów jest wielki. Znów nie dał rywalom najmniejszych szans i zdobył złoty medal mistrzostw świata".

"Orzeł z Wisły znów lata" - "Życie Warszawy"

"Wróciły najwspanialsze wspomnienia. Jak za swych najlepszych lat, Adam Małysz nie dał szans rywalom. Drugiego na średniej skoczni Simona Ammanna wyprzedził o dwadzieścia dwa punkty. Za ten wyczyn powinien dostać jeszcze jeden złoty medal. Taka przewaga na średniej skoczni to absolutny "kosmos"."

"To już nie król, to... cesarz Adam" - "Super Express"

"Adam Małysz zdobył czwarty tytuł mistrza świata. Na skoczni w japońskim Sapporo znokautował wszystkich rywali. Ma najwięcej indywidualnych tytułów mistrzowskich w historii skoków narciarskich!"

"Adam! Dziękujemy!" - "Fakt"

'Brawo!!! Adam Małysz dosłownie ośmieszył najlepszych skoczków! Odsadził ich aż o 11 metrów!"

Dowiedz się więcej na temat: złoty | triumf | złoty medal | medal | sapporo | Adam Małysz | król | cesarz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje