Thierry Henry rezygnuje z gry w reprezentacji Francji

Thierry Henry zrezygnował z gry w piłkarskiej reprezentacji Francji. 32-letni napastnik chcę sie skoncentrować na występach w nowym klubie.

Henry karierę reprezentacyjną rozpoczął w październiku 1997 roku. Rozegrał 123 mecze, strzelił w nich 51 bramek. W 1998 roku sięgnął z Trójkolorowymi po mistrzostwo świata, a dwa lata później po mistrzostwo Europy. Z kolei w 2006 roku został wicemistrzem świata.

Reklama

W czwartek słynny Francuz powiedział, że nie będzie próbował naśladować Davida Beckhama, który jest w stanie połączyć grę w USA (Los Angeles Galaxy) z częstymi podróżami do Europy i występami w reprezentacji.

"Zamierzam skoncentrować się w stu procentach na grze w New York Red Bulls" - podkreślił Henry. "Moim ostatnim występem w kadrze był mecz mistrzostw świata w RPA z zespołem gospodarzy (Francja przegrała 1-2 i odpadła z turnieju). Co ciekawe, to był również mój pierwszy w życiu mecz przeciwko reprezentacji tego kraju" - dodał.

Henry przyznał, że decyzję o odejściu z reprezentacji podjął już przed mundialem w RPA. "Nie chciałem jej wówczas ogłaszać. Przygotowania do finałów mistrzostw świata nie są okresem, gdy podaje się do wiadomości takie rzeczy" - wytłumaczył Francuz.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Francji | thierry henry | henry

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje