Theissen: Wciąż modyfikujemy bolid

Szef BMW-Sauber, Mario Theissen zapowiedział, że zespół nie ma zamiaru zaniechać modyfikacji dotychczasowego bolidu, choć przyznał, że pracują już nad autem na rok 2010.

Niemiecki team zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów, jednak nawet to nie zniechęca Theissena do wprowadzenia ulepszeń do bolidów, w których startują Robert Kubica i Nick Heidfeld. - Oczywiście prowadzimy już prace nad nowym pojazdem, ale nie zmienia to faktu, że nie przestaniemy przygotowywać aut w tym sezonie tak, by walczyć o jak najwyższe cele - stwierdził. - W przyszłym sezonie nie będzie dramatycznych zmian jeśli chodzi o zasady dotyczące aerodynamiki, więc wszystko to, czego nauczymy się w najbliższych wyścigach, będzie miało znaczenie. Nie możemy prowadzić teraz testów, więc jeśli zdecydujemy się na koncentrację się na nowym bolidzie, będziemy pracować za zamkniętymi drzwiami. Wolimy sprawdzać możliwości naszych rozwiązań na torze, w dotychczasowym aucie - dodał.

Reklama

Najbliższą szansę na obserwowanie swoich dokonań, inżynierowie BMW-Sauber będą mieli podczas Grand Prix Węgier, które odbędzie się w dniach 24-26 lipca.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | Sauber | bolid | theissen

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama