TdP: wstępny skład reprezentacji Polski

Dwunastu kolarzy znalazło się we wstępnym składzie reprezentacji Polski na Tour de Pologne. Z tego grona, być może jeszcze poszerzonego, zostanie wybranych ośmiu zawodników, którzy pojadą w wyścigu w biało-czerwonych trykotach.

- Reprezentacja będzie mieszanką rutyny z młodością. Wytypowaliśmy trzech starszych kolarzy: Bartosza Huzarskiego, Jarosława Dąbrowskiego i Pawła Cieślika, do których dołączą młodzieżowcy. Chcę zaznaczyć, że lista nie jest zamknięta i może być poszerzona, na co liczę, po mistrzostwach Polski, które w czwartek rozpoczną się w Złotoryi - poinformował prezes PZKol. Wacław Skarul.

Reklama

Od 2005 roku, gdy Tour de Pologne uzyskał najwyższą kategorię UCI i stał się imprezą zarezerwowaną dla najlepszych (z wyjątkiem grup 2. dywizji i reprezentacji narodowych, które startują na podstawie tzw. dzikich kart), nie było jeszcze tak dużej grupy Polaków. Oprócz drużyny narodowej pojedzie ekipa zawodowa CCC Polsat Polkowice oraz kilku polskich zawodników z zagranicznych grup elity.

- Razem z Czesławem Langiem obliczyliśmy, że w wyścigu pojedzie dwudziestu kilku naszych kolarzy - wyjaśnił Skarul.

68. Tour de Pologne rozpocznie się 31 lipca w Pruszkowie, a zakończy 6 sierpnia w Krakowie.

Okazją do przedstawienia wstępnego składu drużyny narodowej była prezentacja wyścigów dla dzieci i młodzieży - mini Tour de Pologne, które już tradycyjnie towarzyszą rywalizacji elity.

- Najmłodsi ścigają się na tych samych trasach co zawodowcy, w tej samej oprawie, przy tłumach kibiców. To jest dla nich ogromne przeżycie i wielu z nich łapie bakcyla kolarskiego. W zeszłym roku mieliśmy 300-400 uczestników. Liczymy, że teraz będzie ich jeszcze więcej - powiedział dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

Wstępny skład reprezentacji Polski na Tour de Pologne:

Bartosz Huzarski (NetApp), Jarosław Dąbrowski (Pacific Toruń), Paweł Cieślik (Bank BGŻ), Paweł Poljański, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Jarosław Kowalczyk (wszyscy Cartusia), Kamil Gawroński, Łukasz Owsian (obaj Pacific Toruń), Kamil Migdoł (Mostostal Puławy), Karol Domagalski (CC Burunda), Konrad Tomasiak (Chrobry Głogów); dyrektorzy sportowi: Leszek Szyszkowski i Piotr Kosmala.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje