TdP: Brown najszybszy w Olsztynie

Australijczyk Graeme Brown z grupy Rabobank wygrał pierwszy etap 64. Tour de Pologne o długości 202,4 kilometra, który prowadził z Płońska do Olsztyna. On też został nowym liderem.

Bohaterem pierwszego etapu był jednak Łukasz Bodnar. Kolarz z grupy Action Uniqa samotnie uciekał od czwartego kilometra. Polak wygrał wszystkie lotne premie, które były usytuowane w Ciechanowie, Mławie i Działdowie i wywalczył czerwoną koszulkę dla najaktywniejszego zawodnika.

Reklama

Łukasz Bodnar największą przewagę osiągnął na 69. kilometrze, kiedy wyprzedzał peleton o prawie 15 minut.

Polak nie był jednak w stanie samotnie dojechać do mety, szczególnie że w pewnym momencie bardzo aktywnie zaczęła jechać grupa Lampre z liderem Robertem Longo na czele, która pracowała dla sprintera Danila Napolitano.

Pomagali jej Gerolsteiner i T-Mobile. Przewaga kolarza Action Uniqa sukcesywnie zaczęła maleć. Osiem minut, pięć, gdy wjeżdżał na rundy w Olsztynie na 24,3 kilometra przed metą, tylko pół minuty. Ostatecznie ucieczka Bodnara została zlikwidowana na 20 kilometrów przed metą, tuż przed rozpoczęciem pierwszego okrążenia (w sumie było ich trzy, każde liczyło 6,3 kilometra).

Na rundach w Olsztynie peleton się porwał, na co wpływ miały także dwie kraksy, ale nikomu nie udało się odjechać, dlatego finiszowała cała grupa. Praca Lampre okazała się jednak syzyfowa, ponieważ ich faworyt nie zameldował się nawet na podium.

Paweł Pieprzyca, Olsztyn

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz | TDP | Olsztyn | brown

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje