Tajner: Jest super

- Taki początek sezonu można było sobie wymarzyć. To jest nawet trochę lepiej niż myślałem. Jest bardzo dobrze - powiedział po konkursach PŚ w Kuusamo szkoleniowiec kadry skoczków Apoloniusz Tajner.

Trener oczywiście najbardziej zadowolony był z formy lidera drużyny Adama Małysza. Chwalił go bardzo za drugi skok w sobotnim konkursie. - Drugi skok Adama w tak złych warunkach to majstersztyk, nie można tego inaczej nazwać i jestem pełen podziwu, że dał radę. Jego rywale mieli zdecydowanie mieli lepsze warunki - odlatywali jak na lotniach. Jest super, Adam dochodzi do wielkiej formy - stwierdził Tajner.

Reklama

Szkoleniowiec dobrze ocenił także występ pozostałych naszych reprezentantów. - Pozostała trójka bardzo dobrze się zaprezentowała. Marcin Bachleda i Tonio skoczyli pierwszy skok dobrze, Tomek Pochwała trafił w gorsze warunki, ale właśnie o to chodzi, by mieć grupę i jak nie ten, to ten - wyjaśniał Tajner. - Jednak trzeba prezentować poziom i jak się dobre warunki pojawią, to je wykorzystać. I to dzisiaj chłopcy zaprezentowali.

Największą niespodzianką in plus było 11. miejsce Bachledy i zgodził się z tym trener. - Marcin zaskoczył nawet nas. Był taki bardzo napalony na ten start - ocenił Tajner. - W pierwszych treningach był za agresywny, za ofensywny. W trakcie rywalizacji udało mu się trochę powstrzymać i złapać dobry kierunek.

Posłuchaj co Apoloniusz Tajner powiedział Sebastianowi Szczęsnemu z RMF FM

Dowiedz się więcej na temat: szkoleniowiec | skok | tajner

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama