Szwedzi nie chcą Lagerbaecka

Selekcjoner reprezentacji Szwecji Lars Lagerbaeck został bardzo ostro skrytykowany w czwartek przez szwedzkie media, które żądają jego natychmiastowego odejścia. Pomimo to powiedział że nie będzie żadnych dyskusji, będę na tym stanowisku jeszcze przez dwa lata.

W badaniach opinii publicznej dziennika Aftonbladet, aż 77 procent ankietowanych żąda natychmiastowego odejścia Lagerbaecka, a w Expressen 73 procent. Po raz pierwszy Szwedzi też wyrazili chęć zatrudnienia zagranicznego trenera. Jest nim Duńczyk Michael Laudrup.

Reklama

Mam kontrakt do 2010 roku i zamierzam pracować do jego wygaśnięcia. Nie będę słuchał żadnych sugestii mediów. To ja znam się na tej pracy najlepiej - powiedział Lagerbaeck w szwedzkiej telewizji.

Część szwedzkich piłkarzy po wylądowaniu w Szwecji w czwartek po południu wyraziła życzenie zmiany selekcjonera, a kilku m.in. Anders Svensson i Marcus Allbaeck oświadczyło: w tej reprezentacji już nie zagramy.

Henrik Larsson ostrzegł że mecz z Rosją i w sumie nieudane Euro 2008 pokazały jak wygląda stan szwedzkiego futbolu. Odpowiedź jest prosta. W kwalifikacjach do mundialu 2010 będzie nam bardzo ciężko.

Zwolnienie selekcjonera nie jest w Szwecji jednak takie proste jak w innych krajach, ponieważ po stronie Lagerbaecka, który nowy kontrakt do 2010 roku podpisał w styczniu, tak jak w przypadku każdego Szweda, stoi restrykcyjne prawo pracy, przewidujące tylko jeden przypadek powodujący natychmiastowe zwolnienie ...przyjście do pracy po pijanemu. Szwedzki związek piłki nożnej (SvFF) musiałby udowodnić poważne złamanie ustaleń kontraktu, a w przypadku jego zerwania wypłacić bardzo wysoką odprawę.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: szwedzi

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje