Szwecja i Czechy out, USA i Kanada w półfinałach turnieju hokeistów

W sensacyjne rozstrzygnięcia obfitowały ćwierćfinałowe starcia hokejowego turnieju olimpijskiego! O medale zmierzą się w grach półfinałowych Kanadyjczycy z rewelacją zawodów Białorusią oraz Amerykanie z Rosjanami.

Jako pierwsi z z igrzyskami w Salt Lake City pożeganli się hokeiści Szwecj! Jeden z faworytów męskiego turnieju uległ po dramatycznym meczu ćwierćfinałowym Białorusi 3:4 (1:2, 1:0, 1:2).

Decydującego gola zdobył na niewiele ponad dwie minuty przed końcem Wladimir Kopat. Krążek po jego strzale z dystansu uderzył w kask bramkarza Szwecji Tommy Salo i wtoczył się do bramki.

Szwedom mimo szaleńczych ataków i wycofania bramkarza nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Z turniejem olimpijskim pożeganli się i broniący tytułu hokeiści Czech, Nasi południowi sąsiedzi przegrali z reprezentacją Rosji 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Bramkę zdobył Maksim Afinogenow w 25 minucie.

Bez niespodzianki obyło się w trzecim z ćwerćfinałów,w którym gospodarze Amerykanie łatwo ograli Niemców 5:0.

Stawkę półfinalistów uzupełnili Kanadyjczycy, którzy pokonali Finów 2:1.