Szkocja: Piłkarze bili się po meczu, stracona szansa Kucharskiego

Mecz ligi szkockiej pomiędzy Hamilton Academicals a Heart of Midlothian (2:1) zakończył się skandalem. Sędzia pokazał aż pięć czerwonych kartek, a piłkarze wyrównali rachunki z boiska już po meczu - w tunelu doszło do prawdziwej bijatyki. W składzie Heart znalazł się Dawid Kucharski, ale szansy raczej nie wykorzystał, bo trener Csaba Laszlo zdjął go już po 28 minutach.

Mecz 14. kolejki szkockiej Premier League rozpoczął się dla "Serc" wyjątkowo źle. Po dwóch kwadransach drużyna polskiego obrońcy przegrywała z Hamilton Academicals 0:2, a węgierski trener musiał dokonać pierwszej roszady w składzie. Kucharskiego, któremu najprawdopodobniej nic nie dolegało, zastąpił David Obua.

Polak do tej pory nie dostawał wielu szans na grę, jednak miejsce w składzie zwolniło się dla niego, kiedy kontuzji doznał Litwin Marius Zaliukas. Tydzień temu, w wygranym meczu z Kilmarnock, Kucharski sprokurował rzut karny, ale i tak zebrał pochwały od trenera. Tym razem na słowa uznania raczej nie ma co liczyć.

Sympatycy Hearts nie mieli w niedzielę powodów do zadowolenia. Jeszcze przed przerwą drużynie prowadzonej przez Węgra udało się zmniejszyć straty, ale po zmianie stron było już tylko gorzej. Drugiego gola strzelić się nie udało, a na domiar złego czerwone kartki zobaczyło aż czterech piłkarzy "Serc"! W regulaminowym czasie gry ujrzeli je Michael Stewart i Algierczyk Ismael Bouzid. Po spotkaniu doszło do bijatyki w tunelu, a "czerwień" ujrzeli dodatkowo Suso Santana i Ian Black oraz Leon Knight z zespołu Hamilton.

Po 14 kolejkach "Serca" mają na swoim koncie 13 punktów. W 10 ostatnich ligowych meczach odnieśli tylko dwa zwycięstwa.

Za tydzień Hearts grają u siebie z Dundee United. Kucharski być może znowu pojawi się na boisku, ale między innymi dlatego, że jego drużyna wpadła w kadrowe tarapaty, a trener Laszlo nie ma zbyt dużego pola manewru.

Hamilton Academicals - Heart of Midlothian 2:1 (2:1)

1:0 McArthur 4.

2:0 Mensing 24.

2:1 Jonsson 39.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pilkarze | Dawid Kucharski | kucharski | mecz | Szkocja