Szef Lotus-Renault spotka się z Robertem Kubicą

Eric Boullier jeszcze w tym tygodniu odwiedzi polskiego kierowce zespołu Lotus-Renault Roberta Kubicę. Francuz chce porozmawiać o najbliższej przyszłości Polaka w teamie z Enstone.

Wydaje się, że Boullier powoli traci cierpliwość w temacie powrót polskiego kierowcy do Formuły 1 i dalsza przyszłość Roberta Kubicy w stajni z Enstone. Dlatego postanowił, że jeszcze w tym tygodniu odwiedzi Polaka i poważnie z nim porozmawia. W wywiadzie dla serwisu Autosport Francuz mówi, że sytuacja staje się niepoważna.

Reklama

"W tym tygodniu pojadę do Roberta by zobaczyć, jak się ma. Poza tym musimy wreszcie zacząć coś planować. Nie mam żadnego pojęcia, kiedy podejmiemy decyzję odnośnie kontynuowania współpracy z Robertem. To nie jest normalne, ta sprawa nie powinna tak przebiegać. Musimy się spotkać, porozmawiać, sprawdzić możliwości. To leży w interesie i jego i nas." - powiedział Eric Boullier serwisowi Autosport.

Całkiem niedawno, Boullier postawił Polakowi swoiste ultimatum, domagając się do połowy października deklaracji 26-latka, czy na pewno i kiedy wróci do ścigania. Po informacji lekarza prowadzącego Roberta Kubicę w której jasno zapowiedziano, że Polak odzyskał sprawność i może wrócić na tor F1, Francuz przesunął termin do końca października. Wówczas sprawy wziął w swoje ręce menadżer Kubicy Daniele Morelli. Włoch zapowiedział, że Robert ostateczną deklarację złoży w połowie listopada, niezależnie czy będzie ona pozytywna, czy negatywna dla teamu Lotus-Renault.

Najwyraźniej Boullier nie zamierza czekać do połowy listopada i osobiście chce usłyszeć z ust Kubicy... co dalej.

Dowiedz się więcej na temat: Renault | Robert Kubica

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama