Szachtar wygrywa, "Lewy" gra

Szachtar Donieck częściowo zrehabilitował się na krajowym podwórku za niepowodzenia na arenach Ligi Mistrzów. W sobotnim meczu 14. kolejki Wyższej Ligi Mariusz Lewandowski i spółka pokonali na wyjeździe Tawriję Symferopol 2:0. Polski pomocnik rozegrał pełnych 90 minut, co stanowi małe zaskoczenie, zważywszy na jego pozycję w drużynie podczas ostatnich kilku tygodni.

Gole dla ekipy prowadzonej przez nadal niepewnego posady Mirceę Lucescu strzelali Fernandinho w 19. minucie i Jewgienij Selezniew w 71. minucie. Zdobywca drugiej bramki na boisku pojawił się zaraz po przerwie.

Wygląda na to, że Lewandowski odzyskał zaufanie trenera przynajmniej na jakiś czas, gdyż ostatnio grał niewiele, a w konfrontacji z Tawriją wystąpił u boku Tomasa Hubschmana, czyli potencjalnego kontrkandydata do miejsca w pierwszej jedenastce. Szachtar dzięki temu triumfowi awansował na 7. pozycję z 22 punktami na koncie. Lider tabeli Dynamo Kijów zgromadził tych punktów o 12 więcej.

Tawrija Symferopol - Szachtar Donieck 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Fernandinho (19. ), 0:2 Selezniew (71. )