Święto w Grodzisku, Hertha pokonana!

Groclin wygrał na własnym boisku z Herthą Berlin 1:0 (0:0) w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu UEFA.

Gol na wagę awansu do kolejnej rundy piłkarzy z Grodziska padł po strzale Grzegorza Rasiaka sześć minut przed końcem meczu. Przed trzema tygodniami na Stadionie Olimpijskim w Berlinie kibice nie oglądali bramek.

Podopieczni Dusana Radolsky'ego zdecydowanie lepszym zespołem. Już w I części wyraźnie dominowali, ale nie potrafili swojej przewagi udokumentować zdobyciem goli. Grodziszczanie mieli kilka okazji ku temu, jednak w najważniejszych momentach zabrakło precyzji. Najlepszą sytuację piłkarze Groclinu zmarnowali już w 6. minucie, kiedy to po błędzie Kiraly'ego (po strzale wypuścił piłkę z rąk) prezentu nie wykorzystał Rasiak, wyraźnie zaskoczony taką pomyłką Węgra.

Podopieczni Huuba Stevensa mocno rozczarowali w pierwszej odsłonie. Portugalski arbiter spotkania aż czterokrotnie sięgał po żółte kartki za brzydkie faule berlińczyków.

Po przerwie gra się wyrównała i bliżej zdobycia pierwszej bramki byli goście z Niemiec. W 67. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony, Artur Wichniarek trafił z kilku metrów w słupek. Cztery minuty później Fredi Bobic próbował efektowną przewrotką zaskoczyć Liberdę.

Groclin odzyskał inicjatywę w 74. minucie, kiedy to na ładną indywidualną akcją zdecydował się Piotr Piechniak. Jego mocny strzał zmierzający pod poprzeczkę z trudem wypiąstkował Kiraly.

Wprowadzony po przerwie pomocnik Groclinu był bohaterem akcji w 84. minucie, po której grodziszczanie zdobyli gola na wagę awansu. Strzał z dystansu Piechniaka spowodował, że Kiraly znów wypuścił z rąk futbolówkę i dopadł do niej z boku Andrzej Niedzielan. Bohater meczu reprezentacji z Wegrami mocno wstrzelił piłkę na piąty metr i ta po odbiciu się od nóg Grzegorza Rasiaka i chyba także Josipa Simunica wpadła do siatki Herthy.

W doliczonym czasie gry zespół z Grodziska uratował od wyeliminowania Mariusz Liberda , który kapitalnie interweniował po silnym strzale Andreasa Neuendorfa.

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Hertha Berlin 1:0 (0:0)

Bramka: Grzegorz Rasiak (84)

Żółte kartki: Marcin Zając (Groclin); Artur Wichniarek, Josip Simunić, Michael Hartmann (Hertha). Sędzia: Paulo Paraty Silva (Portugalia)

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

Groclin: Mariusz Liberda - Radosław Mynar, Tomasz Wieszczycki, Mariusz Pawlak (27. Łukasz Gorszkow), Ivica Kriżanać - Marcin Zając, Sebastian Mila (89. Rafał Kaczmarczyk), Radosław Sobolewski, Lumir Sedlaćek (63. Piotr Piechniak) - Grzegorz Rasiak, Andrzej Niedzielan.

Hertha: Gabor Kiraly - Arne Friedrich, Dick van Burik, Marko Rehmer, Josip Simunić - Roberto Pinto (79. Bart Goor), Andreas Schmidt (81. Pal Dardai), Michael Hartmann (86. Alexander Madlung), Andreas Neuendorf - Artur Wichniarek, Fredi Bobic.

Dowiedz się więcej na temat: Wichniarek | Berlin | święto | Groclin | Hertha