Świetna seria Kings

Do czterech zwycięstw z rzędu poprawili swój bilans ostatnich gier hokeiści Los Angeles Kings. Tym razem pokonali oni 3:0 Dallas Stars. Bramkę i asystę dla Kings zaliczył Ziggy Palffy.

Świetną skutecznośc wykazał także bramkarz Kings, Felix Potvic, który w trzeciej tercji obronił 15 strzałów rywali, a w całym spotkaniu 21 razy stopował Stars, notując już szósty w tym sezonie występ bez straty gola.

Po tym spotkaniu Stars tracą do ósmej ekipy Zachodu dwa punkty. Tyle samo tracą Kings, tyle tylko, że do prowadzących w tabeli Pacific Division, San Jose Sharks.

Ci niespodziewanie przegrali tym razem wyjazdowy mecz z Minnesota Wild. Po golach Dupuisa i Parka miejscowi prowadzili już 2:0. Kontaktową bramkę strzelił w trzeciej tercji Marleau, ale ostatnie słowo należało do Wild, którzy ustalili wynik meczu w ostatniej minucie gry.

Przegrali także Islanders, tyle że u siebie z Carolina Hurricanes. Zaczęło się dobrze dla Islanders, bo w 9 minucie po strzale Harmlika prowadzili 1:0, ale później goście strzelili dwie bramki (Kapanen, Brind'Amour) i wygrali mecz.