Staszewska mistrzynią świata!

Dorota Staszewska zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata Windsurfing Era Cup 2004, które są rozgrywane w Łebie. Polka wygrała sześć z siedmiu startów.

Polska zawodniczka już po pierwszym sobotnim wyścigu mogła być pewna końcowego triumfu w zawodach. Po wyścigu doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem polską mistrzynię świata kibice

Reklama

znieśli na rękach na ląd.

W przypadku mężczyzn do ostatniego startu nie było wiadomo, kto stanie na podium. Ostatecznie po gorącym, sobotnim popołudniu wygrał Amerykanin Micah Buzianis, który ostro walczył o tytuł z zeszłorocznym zwycięzcą mistrzostw świata - Australijczykiem Stevem Allenem.

Zawodnicy z Polski: Wojtek Brzozowski i Michał Polanowski byli bardzo widoczni w tych zawodach. Wojtek, kilkakrotny mistrz świata i tegoroczny mistrz Europy, jeszcze w sobotę rano był na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Po trzech wyścigach ostatniego dnia mistrzostw spadł na szóste miejsce. - Micah zapracował na ten sukces. Ale ja nie powiedziałem jeszcze ostatniego zdania - mówił mimo wszystko zadowolony Brzozowski i serdecznie zapraszał na wieczorną Beach Party kończącą Windsurfing Era Cup.

Klasyfikacja końcowa kobiet
(po siedmiu wyścigach)
 1. Dorota Staszewska (Polska)  3,5 pkt
 2. Allison Shreeve (Australia) 11,7
 3. Karin Jaggi (Szwajcaria)  14
...
10. Marta Hlavaty        48
14. Józefina Rudzińska     64
Klasyfikacja końcowa mężczyzn
 1. Micah Buzianis (USA)    13,1
 2. Steve Allen (Australia)   13,4
 3. Arnon Dagan (Izrael)    15,7
...
 6. Wojciech Brzozowski     18,7
 8. Michał Polanowski      25
15. Jakub Guzdek        50
INTERIA.PL/RMF/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Era | windsurfing

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama