Staszewska i Brzozowski wciąż liderami

Dorota Staszewska (AZS Era Uniwersytet Warszawski) i Wojciech Brzozowski (MOS Era Warszawa) pozostali liderami zawodów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Europy w Formule Windsurfing, które odbywają się u wybrzeży niemieckiej wyspy Sylt.

Nasi reprezentanci wygrali wczoraj inauguracyjne wyścigi regat. Dzisiaj sędzia zawodów odwołał wszystkie starty. Po raz kolejny zawodnicy pojawią się na wodzie dopiero jutro. W regatach, które potrwają do niedzieli, uczestnicy ponad 60 zawodniczek i zawodników.

Reklama

Przyczyną odwołania dzisiejszych wyścigów była pogoda, która niestety często psuje szyki uczestnikom zawodów windsurifngowych.

-Rano w ogóle nie było wiatru, ale prognozy przewidywały, że po południu zacznie wiać i uda nam się wystartować. Wiać zaczęło, ale siła i prędkość wiatru przerosła nasze oczekiwania - momentami prędkość dochodziła nawet do 30 węzłów a na wodzie pojawiły się bardzo wysokie fale. W tych warunkach rozegrania wyścigów w Formule Windsurfing jest niemożliwe, dlatego na wodzie pojawili się tylko uczestnicy regat we freestyle'u, w których ja nie uczestniczę. Czekamy na lepsze warunki jutro. Mam nadzieję, że uda nam się popłynąć kilka wyścigów, które będą również kolejnym doskonałym treningiem przed pierwszą z imprez cyklu Windsurfing Era Cup. Przypomnę bowiem, że już 10 lipca rozpoczynamy czterodniową rywalizację w Międzyzdrojach - powiedział Wojciech Brzozowski.

Jutro kolejne wyścigi a zakończenie zawodów w niedzielę, 7 lipca.

Dowiedz się więcej na temat: Uniwersytet Warszawski | wyścigi | windsurfing | Era

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje