Start Elbląg wycofał drużynę z 1. ligi piłki ręcznej kobiet

Start Elbląg z powodu problemów kadrowych wycofał drugą drużynę piłkarek ręcznych (pierwsza występuje w ekstraklasie) z rozgrywek w pierwszej lidze - poinformował prezes klubu Krzysztof Święcicki.

Jeszcze w sierpniu zawodniczki przygotowywały się do gry w pierwszej lidze. Były także na zgrupowaniu kondycyjno-szkoleniowym w Ciechanowie. Klub zapewniał wtedy, że drużyna przystąpi do rozgrywek. Nowy sezon miała zainaugurować 24 września meczem z AZS Poznań we własnej hali.

Reklama

- To była dla nas trudna decyzja o wycofaniu drugiej drużyny z pierwszej ligi. Wiem, jak wygląda stan kadrowy pierwszego zespołu. Siedem podstawowych zawodniczek leczy kontuzje. Musieliśmy przesunąć kilka dziewcząt do ekipy występującej w ekstraklasie. W tym momencie w drugiej drużynie pozostało niewiele piłkarek. Nie za bardzo było kim grać - powiedział prezes Startu.

Zaznaczył, że klub nie rozstaje się z zawodniczkami rezerwowymi. - Mają rywalizować o miejsce w kadrze pierwszego zespołu. Przez najbliższe trzy miesiące będą otrzymywały stypendium. Po tym czasie duet trenerski Grzegorz Gościński i Justyna Stelina wypowie się na temat ich dalszej przydatności dla naszego klubu - dodał Święcicki.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: ME w piłce ręcznej mężczyzn

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama