"Spartanie" polegli na inauguracje

W rozegranym sobotę w podwarszawskiej Radości historycznym, inaugurującym rozgrywki PLFA II meczu Białystok Lowlanders pokonali Warsaw Spartans 28:7.

Pierwsze punkty dla gości zdobył Konrad Skiepko po akcji biegowej. Na akcję punktową w wykonaniu Lowlanders jeszcze w tej samej kwarcie odpowiedzieli Spartanie - po przyłożeniu i udanym podwyższeniu wyszli na jednopunktowe prowadzenie.

Od tego momentu inicjatywę przejęli gości i przez pozostałe trzy kwarty kontrolowali przebieg wydarzeń systematycznie punktując Warszawian.

Ostatecznie mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Białostoczan 28:7.

Warsaw Spartans - Białystok Lowlanders 7:28 (7:6, 0:8, 0:14, 0:0)

I kwarta

0-6 przyłożenie po 7-jardowej akcji biegowej Konrada Skiepko

7-6 przyłożenie po 53-jardowym podaniu Tomasza Ochnio do Rolanda Leglaye (podwyższenie Paweł Piskała)

II kwarta

7-8 przewrócenie rozgrywającego Spartans w polu punktowym

7-14 przyłożenie po 31-jardowym podaniu Damiana Kołpaka do Tomasza Żukowskiego

III kwarta

7-21 przyłożenie po 34-jardowym podaniu Damiana Kołpaka do Tomasza Żukowskiego (podwyższenie Michał Maksimowicz)

7-28 przyłożenie po 4-jardowej akcji biegowej Michała Maksimowicza

TABELA PLFA II (aktualizacja: 06.04.2008)