Sosin wrócił do składu

Piłkarze Anorthosis Famagusta Larnaka najwyraźniej nadal przeżywają odpadnięcie z europejskich pucharów po porażce w Atenach, gdyż w spotkaniu 13. kolejki cypryjskiej ekstraklasy przeciwko przedostatniemu AEK Larnaka odnieśli skromne jednobramkowe zwycięstwo. Podopieczni Temuriego Ketsbaii wygrali tylko 1:0, ale umożliwiło im to wyprzedzenie APOEL-u i awans na drugą lokatę.

Anorthosis jedynego gola zdobył w 60. minucie za sprawą Czarnogórca Sinisy Dobrasinovicia. W odróżnieniu od spotkań Ligi Mistrzów, Ketsbaia w lidze chętniej stawiał na napastnika Łukasza Sosina. Jednak i na tym froncie polski snajper nie spełnia pokładanych w nim nadziei. W niedzielę znalazł się w pierwszym składzie, ale już po 64 minutach ustąpił miejsca portugalskiemu pomocnikowi Paulo Coście.

Anorthosis traci do lidera - Omonii Nikozja 2 punkty.

Anorthosis Famagusta Larnaka - AEK Larnaka 1:0 (0:0)

1:0 Dobrasinović 60. min

Sędziował: Dimitris Chrysostomou