Skromny Ronaldo, edukacja w pubie i dziewczyny

Podziwiamy sportowców za ich występy. Okazuje się jednak, że mają też coś do powiedzenia, choć czasami trzeba na te słowa popatrzeć z przymrużeniem oka.

Za Eurosportem, który wybrał sportowe cytaty mijającego roku, przedstawiamy poniżej kilka złotych myśli znanych ludzi ze świata sportu.

Reklama

Na pierwszy ogień idzie najdroższy piłkarz świata, czyli Cristiano Ronaldo. - To prawda, że wielu ludzi mnie nienawidzi, ale jest nawet więcej tych, którzy mnie kochają i wspierają. Źle się czuję tylko wtedy, gdy źle gram. Na szczęście to zdarza się rzadko - powiedział Portugalczyk ze zwykłą u siebie skromnością, ale czy może być inaczej w przypadku piłkarza, który kosztował ponad 90 milionów euro?

Jak już jesteśmy przy Realu Madryt, gdzie trafił "boski" Cristiano, to wielu ludzi miało temu klubowi za złe jego zachowanie na rynku transferowym w czasie letniego okienka transferowego. - To jest tsunami znane jako Real Madryt, które przetoczyło się przez futbol - obrazowo określił je Jean-Michel Aulas, który na rzecz "Królewskich" stracił Karima Benzemę.

Arsene Wenger zdradził sekret jak został jednym z najlepszych trenerów na świecie. - Nie ma lepszej edukacji niż dorastanie w pubie... Właśnie tam nauczyłem się taktyki i selekcji składu - kto ma grać na lewym skrzydle, a kto powinien być w drużynie - przyznał szkoleniowiec Arsenalu Londyn. Tym bardziej szkoda, że te lekcje można brać dopiero, gdy się skończy 18 lat.

Teraz z innej beczki. Okazuje się, że imprezy są bardzo niebezpieczne dla sportowców. - Dzisiaj, kiedy idziesz na imprezę, wszystko się może zdarzyć. Możesz pocałować dziewczynę, która zażyła kokainę, co może zrujnować nie tylko twoją karierę, ale i reputację - powiedział Rafael Nadal o sytuacji w jakiej był Richard Gasquet, niedawno oczyszczony z zarzutu zażywania narkotyków. I jeszcze ktoś ma wątpliwości, że "dziewczyny to nic więcej, jak tylko kłopoty"?

Przekonał się o tym dobitnie Tiger Woods, najlepszy golfista świata, który przerwał karierę, żeby ratować małżeństwo z Elin Nordgeren, gdy okazało się, że zdradzał żonę. - Sprzeniewierzyłem się moim wartościom, moja rodzina nie zasłużyła na takie zachowanie. Nie jestem jednak bez wad i daleko mi do doskonałości. Zajmę się moim zachowaniem i osobistą porażką za zamkniętymi drzwiami razem z moją rodziną - kajał się Woods. Ja mu jednak nie wierzę, a czy zrobi to Elin?

Na koniec przechodzimy do świata boksu, gdzie od wielu lat walka toczy się nie tylko na ringu, ale już zdecydowanie wcześniej na konferencjach prasowych. - Oglądałem "Władcę Pierścieni" i inne filmy, w których występują dziwne stwory, ale żeby istota ludzka tak wyglądała, to jest szokujące - mówił o Nikołaju Wałujewie David Haye. Rosjanin nie zemścił się na Angliku za te słowa. Przegrał na punkty tracąc pas mistrza świata WBA. Czyli to mowa jest złotem?

Dowiedz się więcej na temat: edukacja | Cristiano Ronaldo | dziewczyny

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje