SkodaAuto Grand Prix MTB: Jak co roku w Czarnkowie

10 czerwca w Czarnkowie odbędzie się piąta już impreza cyklu zawodów w kolarstwie górskim SkodaAuto Grand Prix MTB 2006, organizowana przez Lang Team Czesława Langa. Na stracie zobaczymy całą krajową czołówkę oraz kilka ekip zagranicznych. Zawody w Czarnkowie organizowane są po raz szósty.

Główną atrakcją 5-kilometrowej rundy w Czarnkowie jest zjazd po skoczni narciarskiej. Poprzednio trzy razy wygrywał tu Marek Galiński (Wilier-Atala-Optex), raz Mariusz Kowal, a przed rokiem Sierhij Rysenko z Ukrainy. U pań po dwa razy wygrywały Magda Sadłecka i Anna Szafraniec (obie Lotto), a raz (przed rokiem), pod nieobecność zawodniczek z Lotto, Marlena Pyrgies.

Reklama

W tym sezonie rywalizacja o kluczyki do Skody Fabii jest bardzo ciekawa. W gronie seniorów Galiński ma tylko punkt przewagi nad Mariuszem Kowalem (Weltour Rowery), ale Galiński startował trzy razy, a Kowal we wszystkich edycjach. Przypomnijmy więc, że w końcowej klasyfikacji liczy się suma pięciu najlepszych wyników. "Diabeł" jest więc w lepszej sytuacji, zwłaszcza że forma dopisuje, o czym świadczy pewne zwycięstwo w Sławnie. Oprócz Kowala groźni będą Marcin Karczyński (Wilier Atala Optex), który szybko wrócił do normalnej dyspozycji oraz Sierhij Rysenko. Ukrainiec wygrywał już w Czarnkowie, a przed tygodniem w Sławnie nie startował.

W wyścigu seniorek w zielonej koszulce Skody pojedzie Anna Szafraniec. Jedno zwycięstwo, dwa drugie miejsca pozwala jej pewnie prowadzić. W nieco gorszej sytuacji jest Maja Włoszczowska. Wicemistrzyni świata wyczerpała już limit nieobecności (dwa absencje) i teraz już nie może odpuszczać. Trener kadry i szef grupy Lotto Andrzej Piątek mówi, że Maja odpoczęła, wznowiła treningi i ma odpowiednią świeżość. - To będzie bardzo ciekawa rywalizacja - dodaje Piątek. - Ania jest w formie, Maja i Magda Sadłecka odpoczęły, sam jestem ciekaw kto wygra. Po zawodach w Czarnkowie, za tydzień, kolejna próba w Polanicy Zdrój. Na podstawie wyników w zawodach SkodaAuto Andrzej Piątek wytypuje skład kadry na kolejne zawody Pucharu Świata w dalekiej Kanadzie.

Warto dodać, że dwóch kolarzy wygrywało na razie wszystkie zawody. W galerii sławy są młodzieżowiec Kryspin Pyrgies (Lotto) oraz junior młodszy Marek Konwa (LKS Trasa Corratec Zielona Góra). Czy w Czarnkowie wygrają po raz piąty? To gwarantowałoby im zwycięstwa w klasyfikacji końcowej.

Wyścigi odbędą się w kategoriach: młodzików (godz. 9.00), młodziczek (9.00), juniorów młodszych (9.50), juniorek młodszych (9.55), juniorów (11.05), juniorek (13.40), kobiet (13.40), elity (15.30), młodzieżowców (15.35). W przerwie (13.00) zaplanowany jest wyścig specjalny - VIP-ów. Zakończenie zawodów i ostatnia dekoracja około godziny 17.50.

Liderzy klasyfikacji po 4 edycjach (Chodzież, Głuchołazy, Książ, Sławno):

kobiety

elita (koszulka SkodaAuto): Anna Szafraniec (Lotto)

juniorki (koszulka LangTeam): Katarzyna Solus (KCP Górskie Orły)

juniorki młodsze (koszulka Optex): Ałła Bojko (Ukraina)

młodziczki (koszulka TVP3): Sabina Napieralska (ML UKS Szperek)

mężczyźni

elita (koszulka SkodaAuto): Marek Galiński (Wilier Atala Optex)

młodzieżowcy (koszulka Kross): Kryspin Pyrgies (Lotto)

juniorzy(koszulka LangTeam): Piotr Brzózka (MTB Silesia Rybnik)

juniorzy młodsi (koszulka Optex): Marek Konwa (LKS Trasa Corratec Zielona Góra)

młodzicy (koszulka TVP3): Marek Kulas (WKS Flota Gdynia)

Magda Sadłecka (Lotto) o trasie w Czarnkowie: - To najbardziej interwałowa trasa w cyklu. Co to oznacza? Jest na niej bardzo dużo krótkich, ale stromych podjazdów i zjazdów. Poza tym mamy na niej skocznię narciarską, po której zjeżdżamy. Nie jest to trudny zjazd, ale osiąga się na nim duże prędkości i jest bardzo widowiskowy dla kibiców. Na tej trasie nie ma momentu, w którym można odpocząć, czy złapać oddech. Mówi się, że to jest moja trasa, że na niej zawsze dobrze mi idzie. Nie wiem, czemu tak się dzieje. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie podobnie.

Trasa: długość rundy - 5 km; wysokość maksymalna - 120 m n.p.m.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: zjazd | magda | zawody | trasa | Grand Prix | lotto | MTB | koszulka | Czarnków

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje