Siódmiak w czwartek nie trenował

Bez Artura Siódmiaka, filaru polskiej obrony, pojawili się w czwartek w Olympiahalle w Innsbrucku piłkarze ręczni, na przedmeczowym, półtoragodzinnym treningu.

O godzinie 20.30 zmierzą się w ostatnim meczu grupy II rundy zasadniczej ze złotymi medalistami igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata Francją.

Reklama

Dał znać o sobie odniesiony w czasie wtorkowego meczu z Czechami uraz stawu skokowego, który utrudnia grę 34-letniemu szczypiorniście niemieckiego TuS N-Luebbecke. W środę trener Bogdan Wenta dał wolne drużynie, nie było treningu, tylko spacer po mieście, więc kontuzja nie była tak widoczna.

Lekarz polskiej ekipy Maciej Nowak często powtarza, że dopóki jest choć jeden procent niepewności, zawodnika nie można narażać. Do południa czekano na wyniki badań, których sztab drużyny nie chciał ujawniać.

Wydaje się jednak, że polskiej reprezentacji bardziej przyda się w pełni sprawny Siódmiak w półfinale, do którego awans "Biało-czerwoni" mają już zapewniony, niż ryzykować jego występ w meczu z Francuzami. Wieczorni rywale Polaków mogą znaleźć się w sytuacji, w której nie będą mogli przegrać i będą na tyle zdeterminowani, że nie będą przebierać w środkach.

Wprowadzony od tych mistrzostw, a wcześniej obowiązujący w Lidze Mistrzów, przepis dający trenerom możliwość wystawienia do meczu całej "16" zawodników, pozwala na trzymanie informacji o faktycznym stanie ich zdrowia w tajemnicy do ostatniego gwizdka sędziego.

Siódmiak był bohaterem polskiej drużyny w czasie zeszłorocznych mistrzostw świata w Chorwacji. Jego rzut z własnej połowy na kilka sekund przed końcem meczu z Norwegią dał "Biało-czerwonym" zwycięstwo 31-30 i awans do półfinału imprezy.

Zobacz rzut Siódmiaka:

CZYTAJ TAKŻE

ME: Polaków da się pokonać

ORŁY WENTY POKONAŁY CZECHÓW I SĄ W PÓŁFINALE - CZYTAJ RELACJĘ Z MECZU

Francja nie dała szans Słowenii

Tabela nie kłamie! Polska liderem! Zobacz kto z kim i kiedy!

Mocny apel Bońka do "Orłów Wenty"

Polacy zagrali najlepszy mecz mistrzostw

Czy Polakom opłaca się wyeliminować Francję?

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: reczna | siódmiak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje