Serie A: Zwycięstwo Juve. Remis Interu z Lazio

W 17. kolejce rozgrywek włoskiej Serie A wygrywały drużyny z czołówki tabeli. Najefektowniejsze zwycięstwo odniósł Juventus Turyn, który pokonał Udinese 3:0. Bramki na Stadio delle Alpi strzelili Zambrotta, Nedved i Davids.

Nadal wyśmienicie spisuje się beniaminek Chievo. Tym razem piłkarze z Werony pokonali w wyjazdowym spotkaniu Atalantę Bergamo 2:1.

Swój mecz mecz wygrała także Roma. Obrońcy mistrzowskiego tytułu skromnie pokonali Torino 1:0. Bramkę dającą 3 punkty strzelił Totti.

Bardzo dramatyczne widowisko obejrzeli kibice w Wenecji. Miejscowa drużyna przegrała z Parmą 3:4. Przy stanie 2:3 dla Parmy Maniero strzelił wyrównującą bramkę dla Venezii w 89. minucie. Jednak ostatnie słowo należało do Parmy i Di Vaio w 90. minucie strzelił trzeciego gola w meczu, ale najważniejszego, gdyż dał on trzy punkty jego drużynie.

W meczu na szczycie Inter Mediolan zremisował z Lazio Rzym 0:0. Kibice na San Siro obejrzeli dość przeciętne spotkanie. Więcej sytuacji miał Inter, ale strzały Vieriego czy Kallona bronił Luca Marchegiani. W meczu tym nie wystąpił Brazylijczyk Ronaldo, który leczy drobny uraz.