Sergiej Kriwiec nowym piłkarzem Lecha Poznań

Sergiej Kriwiec, pomocnik BATE Borysow podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Białoruski pomocnik związał się z poznańskim klubem do czerwca 2013 roku. Białoruskim piłkarzem władze Lecha interesowały się od kilku miesięcy.

Piłkarz ma za sobą bardzo udany sezon. Wywalczył z BATE Borysow mistrzostwo kraju, w 26 spotkaniach zdobył 14 bramek i zaliczył dziewięć asyst. - Bardzo chciałem spróbować sił w lidze zachodniej. Od dłuższego czasu byłem zainteresowany przejściem do Lecha. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zagramy w europejskich pucharach. Słyszałem wiele dobrych słów o Lechu, o publiczności, dlatego zdecydowałem się na przyjście do Poznania - mówił 23-letni zawodnik.

Reklama

W Lechu otrzymał koszulkę z nr 10. Jak przyznał Kriwiec, z takim samym numerem grał w BATE i przyniosło mu to szczęście.

Urodzony w Grodnie Kriwiec karierę rozpoczynał w Lokomotiwie Mińsk, a od czterech lat występuje w BATE Borysow. W obecnym sezonie białoruski klub grał w fazie grupowej Ligi Europejskiej, a Kriwiec był w niej jednym z najlepszych zawodników drużyny. W reprezentacji Białorusi rozegrał trzy spotkania.

Jak poinformował Marek Pogorzelczyk, dyrektor sportowy Lecha, to nie koniec wzmocnień zespołu. - W przyszłości chcemy penetrować rynek w Białorusi, ale może mniej znanych klubów. Zawodnicy grający w takich klubach jak BATE, do tanich nie należą. Prowadzimy rozmowy z polskimi klubami w sprawie pozyskania kolejnych zawodników, ale ceny są czasami zaporowe. Półtora milionów euro za Tomasza Jodłowca jest nie do przyjęcia dla jakiegokolwiek polskiego klubu - powiedział.

ZOBACZ JAK GRA NOWY NABYTEK LECHA

CZYTAJ TAKŻE:

Pogorzelczyk: Mamy sporą satysfakcję

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pilkarze | Lech Poznań | Siergiej Kriwiec

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama