Scolari: Myślałem, że będzie łatwiej

Portugalia pokonała Rosję 2:0 (1:0) w meczu grupy A piłkarskich mistrzostw Europy i zachowała szansę na awans do ćwierćfinału imprezy.

"Myśleliśmy, że będzie łatwiej grając z przewagą jednego zawodnika. Ale zwycięstwo dwoma bramkami czy dziesięcioma jest takie samo. Zwycięstwo to zwycięstwo. Cieszymy się z wygranej. Mecz z Hiszpanią będzie decydował o awansie do ćwierćfinału" - powiedział trener Portugalii, Luiz Felipe Scolari.

Reklama

"Wczoraj powiedziałem prezydentowi naszej federacji, że mecz przeciwko ambitnej drużynie Portugalii może być trudny. Grając w osłabieniu był jeszcze trudniejszy. Ale jestem pod wrażeniem postawy moich podopiecznych. Pokazali, że są grupą utalentowanych piłkarzy przed którymi rysuje się wspaniała przyszłość" - stwierdził trener Rosjan, Georgij Jarcew.

"Najważniejsze jest to, że w Lizbonie nie grali piłkarze, ale cała drużyna. To my strzeliliśmy bramkę jako pierwsi, w najważniejszym momencie gry. Mamy cztery dni na przygotowanie się do kolejnego spotkania przeciwko Hiszpanii. Ale to nie będzie najtrudniejszy mecz. Najtrudniej było dzisiaj" - mówił strzelec pierwszej bramki dla Portugalii, Maniche.

INTERIA.PL/AP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mecz | scolari

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje