Scolari chce pracować z Anglikami

Jest kolejny kandydat do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Anglii. Został nim Luiz Felipe Scolari, który w 2002 roku poprowadził Brazylię po piąte mistrzostwo świata, a w 2004 z Portugalią zdobył wicemistrzostwo Europy.

- Chciałbym pracować z reprezentacją Anglii. To świetna drużyna. Na razie jednak nie ma takiego tematu, ponieważ jestem selekcjonerem Portugalczyków, ale kiedy w lipcu skończy mi się kontrakt, to będę wolny - oznajmił Brazylijczyk na antenie BBC.

Reklama

- Jestem dobrym trenerem. Za mojej kadencji zespół Portugalii gra lepiej niż poprzednio - zachwalał swoje umiejętności Scolari.

- Potrafię jednak być szczęśliwy w każdym kraju. Pracowałem przecież w Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej czy Japonii. Gdybym został selekcjonerem reprezentacji Albionu, to przede wszystkim musiałbym lepiej nauczyć się języka angielskiego. To mogłoby mi zająć kilka miesięcy, ale dla mnie to nie jest problem. Z piłkarzami umiałbym się porozumieć, lepsza znajomość angielskiego przydałaby mi się w kontaktach z ludźmi - dodał.

Obecny trener reprezentacji Anglii Sven-Goran Eriksson odchodzi z tej posady po mistrzostwach świata w Niemczech.

Dowiedz się więcej na temat: Luiz Felipe Scolari | scolari

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje