Schumacher zwycięzcą Grand Prix Australii

Były dwukrotny mistrz świata, 31-letni Niemiec Michael Schumacher (Ferrari), został zwycięzcą Grand Prix Australii na torze w Melbourne - pierwszej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1.

Drugie miejsce zajął nowy zawodnik Ferrari - Brazylijczyk Rubens Barrichello, a trzecie młodszy brat triumfatora - Ralf Schumacher (Williams FW22 BMW).

Michael Schumacher był najszybszy podczas piątkowego, nieoficjalnego treningu. Chcąc uzyskać jeszcze lepszy czas - wypadł z toru i rozbił swój pojazd. Z kraksy wyszedł jednak bez szwanku, a jak przyznał potem, jego błąd i zbyt szybka jazda były przyczyną zdarzenia. Dzisiaj nie popełnił takiego błędu i 59 okrążeń toru w Parku Alberta (307,574 km) pokonał w godzinę i 34 minuty, ze średnią szybkością 196,254 km/godz.

Na czwartej pozycji uplasował się mistrz świata z 1997 roku Kanadyjczyk Jacques Villeneuve. Jego samochód, drużyny BAR, w tym sezonie jest napędzany silnikami Hondy. Piąty był Włoch Giancarlo Fisichella (Benetton B2000 Playlife), a szósty Fin Mika Salo (Sauber C19 Petronas).

Kierowcy faworyzowanych zespołów McLarena i Jordana mieli techniczne problemy i żaden z nich nie ukończył wyścigu. Na 18. okrążeniu wycofał się as ekipy McLaren-Mercedes, obrońca tytułu mistrza świata, Fin Mika Hakkinen.

Mika Salo został jednak zdyskwalifikowany po tym jak komisja techniczna uznała, że jego Sauber ma nieregulaminowy przedni spojler. Wykluczenie Salo dało szóste miejsce i jeden punkt Brazylijczykowi Ricardo Zoncie.