Samolotowa kontuzja Paolo Guerrero

Peruwiański piłkarz Hamburgera SV Paolo Guerrero nie zagrał w ostatnim meczu towarzyskim swojego zespołu z powodu kontuzji jakiej nabawił się w samolocie. W wyniku lęku przed lataniem napastnik tak mocno spiął mięśnie, że doznał urazu uda.

W sobotę Paolo Guerrero nie wystąpił w zremisowanym meczu towarzyskim ze szwajcarskim FC Lucerna 2-2. Powodem był uraz uda jakiego nabawił się w samolocie.

Reklama

- Wiemy o jego lęku przed lataniem. Siedział na swoim miejscu tak skulony, że doznał usztywnienia mięśni. Myślę, że Paolo szybko wróci do formy i będzie gotowy do gry w najbliższym meczu z Werderem Brema - powiedział trener HSV Michael Oenning.

Na początku ubiegłego roku Guerrero kilkakrotnie opóźniał swój powrót do Niemiec z urlopu w Peru z powodu lęku przed lataniem. Czterokrotnie wsiadał na pokład samolotu i go opuszczał. Dopiero w piątej próbie udało mu się dolecieć do Niemiec. Po tym zdarzeniu poddał się leczeniu i wydawało się, że panuje nad lękiem.

Guerrero z dorobkiem pięciu goli został królem strzelców w lipcowym turnieju Copa America. W HSV występuje od 2006 roku. Ma na koncie 35 meczów w reprezentacji Peru i 15 goli.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kontuzje | uda | Bundesliga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje