"Sagan" strzela w Danii

Napastnik Aalborga i reprezentacji Polski, Marek Saganowski ma powody do radości po niedzielnym spotkaniu 16. kolejki duńskiej SAS Ligaen przeciwko FC Kopenhaga. Mistrzowie kraju pokonali bowiem stołeczny klub 3:1, a były zawodnik m. in. Southampton FC strzelił pierwszą bramkę meczu.

Sagan" otworzył wynik w 9. minucie. Goście z Kopenhagi odrobili straty w 21. minucie, w czym pomógł im piłkarz gospodarzy Olfers, pokonując własnego golkipera. Kasper Risgard już 6 minut później ponownie zapewnił prowadzenie Aalborgowi. Wszelkie wątpliwości rozwiał partner Saganowskiego w ataku - Lucas Caca w 70. minucie. Dokładnie w tym momencie polski snajper ustąpił miejsca na boisku innemu napastnikowi, 24-letniemu Jeppe Curthowi.

Aalborg BK awansował na 6. miejsce w tabeli, ale pozostanie na nim tylko wtedy, jeśli w poniedziałek Odense BK pokona drużynę Aarhus GF.

Aalborg BK - Aarhus GF 3:1 (2:1)

1:0 Saganowski 9. min

1:1 Olfers 21. min (s)

2:1 Risgard 27. min

3:1 Caca 70. min

Sędziował: Nicolai Vollquartz