Rywale polskich drużyn w eliminacjach LM i Pucharu UEFA

W II rundzie eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów Wisła Kraków zagra ze zwycięzcą pojedynku F91 Dudelange (Luksemburg) - FC Skonto (Łotwa). Pierwsze spotkanie Wisła rozegra 25 lipca na wyjeździe, rewanż 1 sierpnia w Krakowie.

Rywal mistrza Polski zostanie wyłoniony po meczach, które zaplanowano na 11 i 18 lipca. Losowanie eliminacji Ligi Mistrzów oraz Pucharu UEFA odbyło się hotelu Noga Hilton w Genewie.

Reklama

Wisła, by awansować do rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów będzie musiała, poza pokonaniem Dudelange lub Skonto, wygrać jeszcze dwumecz w trzeciej rundzie eliminacji. Tam czekają już znacznie mocniejsze zespoły, wystarczy wymienić tylko Lazio Rzym, Barcelonę czy Bayer Leverkusen.

W eliminacjach do I rundy Pucharu UEFA Pogoń Szczecin zmierzy się z zespołem Fylkír z Islandii. Legia Warszawa zagra z Etzella Ettelbrück (Luksemburg). Zdobywca Pucharu Polski, Polonia Warszawa walczyć będzie z walijskim zespołem TNS Llansantffraid FC.

I runda eliminacji do Ligi Mistrzów

1. PFC Levski Sofia (Bułgaria) - FK Zeljeznicar (Bośnia-Herc.)

2. Linfield FC (Irlandia Półn.) - FC Torpedo Kutaisi (Gruzja)

3. KR Reykjavík (Islandia) - KS Vllaznia (Albania)

4. FK Sloga Jugomagnat (Macedonia) - FBK Kaunas (Litwa)

5. VB Vagúr (Wyspy Owcze) - FC Slavia Mozyr (Białoruś)

6. Bohemian FC (Irlandia) - FC Levadia Maardu (Estonia)

7. Barry Town (Walia) - FC Szamkir (Azerbejdżan)

8. Valletta FC (Malta) - FC Haka (Finlandia)

9. F91 Dudelange (Luksemburg) - Skonto Ryga (Łotwa)

10. Araks Ararat (Armenia) - Sheriff Tiraspol (Mołdawia)

Pierwsze mecze 11 lipca 2001

Drugie mecze: 18 lipca 2001

II runda eliminacji do Ligi Mistrzów

Anderlecht Bruksela (Belgia) - zwycięzca meczu 10

Szachtar Donieck (Ukraina) - FC Lugano (Szwajcaria)

Dunaferr lub Ferencvaros (Węgry) - Hajduk Split (Chorwacja)

Zwycięzca meczu 6 - Halmstad BK (Szwecja)

Zwycięzca meczu 2 - FC Kopenhaga (Dania)

Omonia Nikozja (Cypr) - Crvena Zvezda Belgrad (Jugosławia)

Zwycięzca meczu 8 - Maccabi Hajfa (Izrael)

Zwycięzca meczu 1 - Brann Bergen (Norwegia)

Galatasaray Stambuł (Turcja) - zwycięzca meczu 3

FC Porto (Portugalia) - zwycięzca meczu 7

Steaua Bukareszt (Rumunia) - zwycięzca meczu 4

zwycięzca meczu 9 - Wisła Kraków

zwycięzca meczu 5 - Inter Bratysława (Słowacja)

Maribor Teatanic (Słowenia) - Glasgow Rangers (Szkocja)

Pierwsze mecze 25 lipca

Drugie mecze 1 sierpnia

Eliminacje do Pucharu UEFA:

Cosmos (San Marino) - Rapid Wiedeń (Austria)

Pelister (Macedonia) - St. Gallen (Szwajcaria)

Dinamo Bucharest (Romania) - Dinamo Tirana (Albania)

Olimpija Ljubljana (Słowenia) - Shafa (Azerbejdżan)

Midtjylland (Dania) - Glentoran (Irlandia Płn.)

Trans Narva (Estonia) - Elfsborg (Szwecja)

Club Brugge (Belgia) - Akranes (Islandia)

Gotu (Wyspy Owcze) - Obilic (Jugosławia)

Brasov (Rumunia) - Mika (Armenia)

Viking (Norwegia) - Brotnjo (Bośnia)

CSKA Kijów (Ukraina) - Jokerit (Finlandia)

Vardar (Macedonia) - Standard Liege (Belgia)

Helsinki (Finlandia) - Ventspils (Łotwa)

Cwmbran Town (Walia) - Slovan Bratysława (Słowacja)

Maritimo (Portugal) - Sarajewo (Bośnia)

Pogoń Szczecin (Polska) - Fylkir (Iceland)

Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - Flora (Estonia)

Glenavon (Irlandia Płn.) - Kilmarnock (Szkocja)

Apollon Limassol (Cypr) - Tirana (Albania)

Hapoel Tel Aviv (Izrael) - Ararat Yerevan (Armenia)

Etzella Ettelbrueck (Luksemburg) - Legia Warszawa (Polska)

Zimbru Chisinau (Mołdawia) - Gaziantepspor (Turcja)

Dinaburg (Łotwa) - Osijek (Chorwacja)

Neftchi (Azerbejdżan) - Gorica (Słowenia)

Torshavn (Wyspy Owcze) - Grazer AK (Austria)

Atlantas (Litwa) - Rapid Bukareszt (Rumunia)

Puchov (Słowacja) - Sliema Wanderers (Malta)

Longford Town (Irlandia) - Lovech (Bułgaria)

Brondby (Dania) - Shelbourne (Irlandia)

Santa Coloma (Andora) - Partizan Belgrad (Jugosławia)

Maccabi Tel Aviv (Izrael) - Zalgiris Wilno (Litwa)

Shakthior Soligorsk (Białoruś) - CSKA Sofia (Bułgaria)

MyPa Myllykosken (Finlandia) - Helsingborg (Szwecja)

Dinamo Tbilisi (Gruzja) - Bate Borisov (Białoruś)

Debreceni (Węgry) - Nistru-Unisport Otaci (Mołdawia)

Polonia Warszawa (Polska) - Total Network Solutions (Walia)

Lokomotiv Tbilisi (Gruzja) - Birkirkara (Malta)

Grevenmacher (Luksemburg) - AEK Ateny (Grecja)

Ruzomberok (Słowacja) - Belshina Bobruisk (Białoruś)

Olympiakos Nikozja (Cypr) - (Drużyna z Węgier)

Vaduz (Liechtenstein) - Varteks (Chorwacja)

Pierwsze mecze 9 sierpnia

Drugie mecze 23 sierpnia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje