Rooney prawdopodobnie będzie zdrów na MŚ

Wayne Rooney prawdopodobnie będzie mógł wystąpić na mistrzostwach świata w Niemczech. Uraz napastnika reprezentacji Anglii, jakiego doznał w sobotnim meczu z Chelsea w Londynie, nie jest na tyle poważny, aby zabrakło go na tym turnieju.

- Nie wiemy jak poważna jest to kontuzja. Przekonany się o tym po powrocie do Manchesteru, gdy Wayne'a obejrzą lekarze. Zawszę się martwię, gdy zawodnika znoszą z boiska, ale mam nadzieję, że uraz nie jest poważny - powiedział sir Alex Ferguson, menedżer "Czerwonych Diabłów".

Reklama

Szkoleniowiec gości dodał, że piłkarz narzeka na prawą stopę, tę samą której kość złamał w ćwierćfinale mistrzostw Europy w Portugalii, i na pewno nie zagra w poniedziałkowym meczu przeciwko Middlesbrough FC. Rooney murawę Stamford Bridge opuścił na kilkanaście minut przed końcem spotkania, po starciu z Paulem Ferreirą.

- Ktoś z obozu United powiedział mi, że na mistrzostwa świata się wykuruje. Przestraszyłem się, gdyż Anglia potrzebuje Rooneya, sam turniej też go potrzebuje - stwierdził Jose Mourinho, menedżer "The Blues".

AFP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uraz | Rooney

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama