Roma pokonała Lazio w derbach Rzymu

AS Roma wygrała z Lazio Rzym 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w drugiej połowie Marco Cassetti. Był to mecz, który zamknął 15. kolejkę włoskiej Serie A. Zwycięski gol autorstwa Cassettiego padł w 78. minucie meczu. Gospodarze kończyli mecz w "dziesiątkę", ponieważ tuż przed końcem czerwoną kartką został ukarany Chilijczyk David Pizarro.

W pierwszej połowie spotkanie zostało przerwane prawie na10 minut. Powód? Kibice odpalili petardy.

Dla Romy, która na początku sezonu zawodziła, to już piąty mecz bez porażki. Drużyna Claudio Ranieriego powoli przesuwa się w stronę czołówki tabeli. Do dającego przepustkę do gry eliminacjach Ligi Mistrzów czwartego miejsca brakuje jej już tylko dwóch punktów.

Lazio w lidze nie wygrało od sierpnia i po równi pochyłej przesuwa się w dół.