Robocze spotkanie UEFA na poznańskim stadionie

Przedstawiciele UEFA oraz osoby odpowiadające za techniczną obsługę stadionu podczas turnieju Euro 2012 uczestniczyli w czwartek w roboczym spotkaniu w Poznaniu. Dyskutowano m.in. o kwestiach energetycznych, informatyczno-telekomunikacyjnych i pracy mediów.

W spotkaniu udział wzięło ponad 50 osób. Oprócz specjalistów UEFA, obecni byli technicy, dostawcy i przedstawiciele mediów. Uczestników podzielono na pięć grup, które zajmowały się m.in. pracą dziennikarzy, kwestiami zasilania energetycznego, serwisem informatyczno-telekomunikacyjnym czy cateringiem.

Reklama

"Są to typowe robocze spotkania, na których omawia się setki różnych detali. Zajmujemy się nawet takimi szczegółami, jak ilością krzeseł i biurek dla przedstawicieli mediów, ile potrzebnych będzie gniazdek elektrycznych, jak wytyczyć drogę dziennikarzom z biura prasowego na stadion czy w jaki sposób fotoreporterzy przebywający na murawie będą mogli naładować swój sprzęt" - tłumaczył Paweł Świderski ze spółki Euro Poznań 2012.

- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to trzecia pod względem wielkości impreza sportowa po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata. Na pewno w Polsce nie było takich zawodów, które wymagałyby przygotowania i zgrania aż tylu szczegółów - dodał Świderski.

Podobne spotkania odbyły się we Wrocławiu i Gdańsku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: stadiony | Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej | Euro 2012 | UEFA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje