"Robert Kubica praktycznie nie popełnia błędów"

- Robert potrafi być bardzo zabawny, choć rzadko okazuje to na zewnątrz. Ze mną jest zresztą podobnie - powiedział na łamach "Rzeczpospolitej" kolega Roberta Kubicy z zespołu BMW Sauber Nick Heidfeld.

- W kontaktach z inżynierami jest cichy - ale nie dlatego, że nie chce rozmawiać czy zamyka się w sobie. Po prostu zawsze koncentruje się na swojej pracy - dodał Heidfeld, który przekonał się do umiejętności polskiego kierowcy.

Reklama

- Robert okazał się kierowcą, który praktycznie nie popełnia błędów i bardzo szybko uczy się nowych torów. Obawiałem się, że w piątki będziemy tracić czas przez niedoświadczonego zawodnika, ale dzięki pracy Kubicy od początku otrzymywaliśmy potrzebne informacje na temat opon - podkreślił niemiecki kierowca.

- Z tego, co widziałem do tej pory, głównie na podstawie testów pomiędzy wyścigami, bo czasy piątkowych treningów są bardzo trudne do porównania, to Robert jest szybki. W poprzednim wyścigu był ode mnie szybszy w kwalifikacjach. Trudno oceniać jego możliwości po jednym wyścigu, ale jestem pewien, że w kolejnych występach będzie się spisywał równie dobrze - podkreślił Heidfeld.

Zobacz serwis specjalny Formuły 1 w INTERIA.PL

Rzeczpospolita/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: heidfeld | Robert Kubica | robert

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje