Rekordy świata

Najszybszym człowiekiem na kuli ziemskiej jest Jamajczyk Usain Bolt. W Berlinie poprawił własny rekord świata.

Rekordy świata

Reklama

mężczyźni

100 m - Usain Bolt (Jamajka) - 9.58

200m - Usain Bolt (Jamajka) - 19.19

400m - Michael Johnson (USA) - 43.18

800m - Wilson Kipketer (Dania) - 1:41.11

1000m - Noah Ngeny (Kenia) - 2:11.96

1500m - Hicham El Guerrouj (Maroko) - 3:26.00

1 mila - Hicham El Guerrouj (Maroko) - 3:43.13

2000m - Hicham El Guerrouj (Maroko) - 4:44.79

3000m - Daniel Komen (Kenia) - 7:20.67

5000m - Kenenisa Bekele (Etiopia) - 12:37.35

10000m - Kenenisa Bekele (Etiopia) - 26:17.53

maraton - Haile Gebrselassie (Etiopia) - 2:03:59

110m pp - Dayron Robles (USA) - 12.87

400m pp - Kevin Young (USA) - 46.78

3000m z przeszkodami - Saif Saaeed Shaheen (Katar) - 7:53.63

skok wzwyż - Javier Sotomayor (Kuba) - 2.45

skok o tyczce - Siergiej Bubka (Ukraina) - 6.14

skok w dal - Mike Powell (USA) - 8.95

trójskok - Jonathan Edwards (Wlk. Brytania) - 18.29

pchnięcie kulą - Randy Barnes (USA) - 23.12

rzut dyskiem - Joergen Schult (NRD) - 74.08

rzut młotem - Jurij Sedykh (Ukraina) - 86.74

rzut oszczepem - Jan Żelezny (Czechy) - 98.48

10-bój - Roman Sebrle (Czechy) - 9026

chód 20 km - Władimir Kanajkin (Rosja) - 1:17:16

chód 50 km - Denis Niżegorodow (Rosja) - 3:34:14

4x100m - Jamajka - 37.10

4x200m - Santa Monica Track Club (USA) - 1:18.68

4x400m - USA - 2:54.29

kobiety

100 m - Florence Griffith-Joyner (USA) - 10.49

200m - Florence Griffith-Joyner (USA) - 21.34

400m - Marita Koch (NRD) - 47.60

800m - Jarmila Kratochvilova (Czechosłowacja) - 1:53.28

1000m - Swietłana Masterkowa (Rosja) - 2:28.98

1500m - Yunxia Qu (Chiny) - 3:50.46

1 mila - Swietłana Masterkowa (Rosja) - 4:12.56

2000m - Sonia O'Sullivan (Irlandia) - 5:25.36

3000m - Junxia Wang (Chiny) - 8:06.11

5000m - Tirunesh Dibaba (Etiopia) - 14:11.15

10000m - Junxia Wang (Chiny) - 29:31.78

maraton - Paula Radcliffe (Wlk. Brytania) - 2:15:25

100m pp - Jordanka Donkowa (Bułgaria) - 12.21

400m pp - Julia Pieczenkina (Rosja) - 52.34

3000 z przeszkodami - Gulnara Gałkina (Rosja) - 8:58.81

skok wzwyż - Stefka Kostadinowa (Bułgaria) - 2.09

skok o tyczce - Jelena Isinbajewa (Rosja) - 5.05

skok w dal - Galina Chistiakowa (ZSRR) - 7.52

trójskok - Inessa Kravetz (Ukraina) - 15.50

pchnięcie kulą - Natalia Lisowskaja (Ukraina) - 22.63

rzut dyskiem - Gabriele Reinsch (NRD) - 76.80

rzut młotem - Tatiana Łysenko (Rosja) - 77.80

rzut oszczepem - Barbora Spotakova (Czechy) - 72.28

7-bój - Jackie Joyner-Kersee (USA) - 7291

chód 20 km - Olimpiada Iwanowa (Rosja) - 1:25:41

4x100m - NRD - 41.37

4x200m - United States "Blue" (USA) - 1:27.46

4x400m - ZSRR - 3:15.17

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje