Rekord świata i wygrana Uydtehaage na 5000 m, Zygmunt 14.

Holender Jochem Uydtehaage zdobył złoty medal w biegu na 5000 m w łyżwiarstwie szybkim podczas XIX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City.

Holender 6.14,66 ustanowił także nowy rekord świata na tym dystansie. Drugie miejsce zajął Amerykanin Derek Parra, a brązowy krążek przypadł Jensowi Bodenowi z Niemiec.

Poniżej oczekiwań spisał się Paweł Zygmunt. Nasz reprezentant uzyskał wprawdzie niezły czas 6.29,71 (nowy rekord Polski), ale ostatecznie dał mu on dopiero 14. lokatę. Jeden z faworytów konkurencji, aktulany mistrz świata Carl Verheijen, z którym w parze jechał Polak, zajął dopiero szóstą pozycję.

Uydtehaage w swoim biegu poprawił rekord świata ustanowiony wcześniej podczas zawodów na Utah Olympic Oval przez Dereka Parrę. Amerykanin osiągnął wspaniały czas 6.17,98, który dał mu niespodziewany srebrny medal.

Zobacz wyniki

Dowiedz się więcej na temat: medal | holender | wygrana | rekord świata | rekord