Rebbelin wygrał Strzałę Walońską

Włoski kolarz Davide Rebellin (Serramenti) wygrał 73. edycję wyścigu "Strzała Walońska", który zaliczany jest do kalendarza historycznego UCI. Drugie miejsce zajął Andy Schleck (Saxo Bank), tuż za nim linię mety minął Australijczyk Damiano Cunego (Lampre).

Już na ósmym kilometrze trasy ucieczkę zainicjował Francuz Chrishoper Moreau (Agritubel), który samotnie jechał przez większość dystansu, który łącznie wynosił 195 kilometrów. Jednak 25 kilometrów przed metą kompletnie opadł z sił i został doścignięty przez peleton. Kilka kilometrów przed metą pojedynczy kolarze próbowali oderwać się od grupy zasadniczej, jednak nie przyniosło to żadnego efektu i losy wyścigu rozstrzygnęły się na końcowym, stromym, podjeździe Huy, gdzie sprytem wykazał się triumfujący Włoch.

Reklama

- Walczyłem do końca i byłem pewien, że mój wysiłek nie pójdzie na marne - powiedział po wyścigu 37-letni Davide Rebellin.

To trzecie zwycięstwo Rebellina w belgijskim klasyku. Wcześniej sukces na wymagającym wzniesieniu Huy osiągał w 2004 (gdzie w jednym tygodniu wygrał trzy klasyki z rzędu: Amstel Gold Race, Strzała Walońska i Liege-Bastogne-Liege), a także w 2007 roku.

W wyścigu nie startował żaden polski kolarz.

Kolejną imprezą tego cyklu będzie zaplanowany jest na 26 kwietnia wyścig Liege-Bastogne-Liege, najstarszy w kalendarzu historycznym UCI.

Wyniki 73. wyścigu "Strzała Walońska":

1. Davide Rebellin (Włochy/Serramenti) 4:42.15

2. Andy Schleck (Szwajcaria/Saxo Bank) strata 2 sekundy

3. Damiano Cunego (Włochy/Lampre) 2

4. Samuel Sanchez (Hiszpania/Euskaltel) 7

5. Cadel Evans (Australia/Silence-Lotto)

6. Thomas Loevkvist (Szwecja/Team Columbia) ten sam czas

7. Alejandro Valverde (Hiszpania/Caisse d'Epargne) 11

8. Simon Gerrans (Australia/Cervelo)

9. Michael Albasini (Szwajcaria/Team Columbia) ten sam czas

10. Rinaldo Nocentini (Włochy/AG2R) 15

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: bank | wygraj | Andy | Włochy | kolarz | Davide Rebellin

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje