Real wygrał w "dziesiątkę"

Real Madryt wygrał u siebie z Murcią 1:0 (0:0) w niedzielnym spotkaniu 32. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Santiago Bernabeu "Królewscy" już od 19. minuty grali w "dziesiątkę" po tym jak, za brutalny faul na Aquino, z boiska wyleciał Miguel Torres. Walczący o utrzymanie podopieczni Javiera Clemente nie wykorzystali jednak swojej wyjątkowej szansy.

To grający w osłabieniu piłkarze Realu dyktowali warunki i kwadrans po przerwie zostali za swój trud nagrodzeni. Po wrzucie z autu Gutiego, piłkę głową zgrał w polu karnym Raul, a na 16 metrze futbolówkę przejął Wesley Sneijder. Holender najpierw "wkręcił" w murawę rywala, a następnie precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił "blancos" zwycięstwo.

Dzięki tej wygranej podopieczni Bernda Schustera zwiększyli do dziewięciu punktów przewagę nad FC Barceloną, która w sobotni wieczór tylko zremisowała na wyjeździe z Recreativo Huleva 2:2.

Wyniki spotkań 32. kolejki:

niedziela

Almeria - Villarreal 1:0 (0:0)
Bramka: Acasiete (84)
Czerwona kartka: Diego Lopez (17' - Villarreal)

Real Madryt - Murcia 1:0 (0:0)
Bramka: Sneijder (59)
Czerwona kartka: Miguel Torres (19-Real)

Valladolid - Atletico 1:1 (0:0)
Bramki: Ogbeche (91) - Maxi (69)

Deportivo - Athletic 3:0 (1:0)
Bramki: Coloccini (30), Sergio (63), Filipe Luis (78)

Getafe - Real Saragossa 0:0
Czerwona kartka: Matuzalem (70-Saragossa)

RCD Mallorca - Sevilla FC 2:3 (0:1)
Bramki: Güiza (46), Webó (89) - Renato (42), Kanouté (56), Dani Alves (75)

Betis - Levante 0:1 (0:1)
Bramka: Pedro León (52)

Espanyol - Osasuna 0:1 (0:1)
Bramka: Astudillo (30)

sobota

Valencia - Racing 1:2 (0:0)
Bramki: Villa (64) - Colsa (60), Tchité (81)

Recreativo - FC Barcelona 2:2 (1:1)
Bramki: Rubén (41, 70) - Eto'o (1, 46)

Zobacz TABELĘ hiszpańskiej Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Primera Division | wygraj | czerwona kartka | czerwona | kartka | Madryt | Real Madryt | bramki | Real