Real Madryt zwycięzcą Ligi Mistrzów!

Real Madryt wygrywając na Hampden Park w Glasgow z Bayerem Leverkusen 2:1 został najlepszą klubową drużyną w Europie w sezonie 2001/02. "Królewscy" z Madrytu zdobyli Puchar Europy po raz 9 w stuletniej historii klubu.

Zwycięską bramkę zdobył w ostatniej minucie pierwszej połowy Zinedine Zidane, który fantastycznym strzałem z woleja umieścił piłkę w okienku bramki Butta.

Poziom finałowego spotkania był godny finału Ligi Mistrzów. Już w. 9. minucie Roberto Carlos wspaniale wyrzucił piłę z autu ze środka boiska do Raula, który płaskim strzałem pokonał Hansa Joerga Butta.

Piłkarze z Leverkusen odpowiedzieli golem Luzio 5. minut później. Gdy wydawało się, że wynikiem 1:1 zakończy się pierwsza część spotkania, błysnęła gwiazda światowego formatu - Zinedine Zidane.

Mistrz świata i Europy stojąc na linii pola karnego otrzymał podanie z lewej strony pola karnego od Roberto Carlosa. Zidane, kupiony do Realu za 69,8 miliona dolarów, z pierwszej piłki, przepięknym uderzeniem lewa nogą z woleja strzelił bramkę, która jak się później okazało dała zwycięstwo Realowi Madryt.

W drugiej połowie Bayer zaatakował większą liczbą zawodników, narażając się na groźne kontrataki Realu. Ostatni kwadrans spotkania to przewaga wicemistrzów Niemiec, którzy chcieli doprowadzić do dogrywki. W doliczonym czasie gry tylko w sobie wiadomy sposób strzały graczy Bayeru obronił Iker Casillas, który zastąpił w drugiej połowie kontuzjowanego Cesara.

Jednak Real jak przystało na najlepszą drużynę Europy zdołał się obronić i odnieść w pełni zasłużone zwycięstwo.

Zobacz opis meczu

Lista zdobywców piłkarskiego Pucharu Europy:

9 triumfów - Real Madryt

5 - AC Milan

4 - FC Liverpool, Ajax Amsterdam, Bayern Monachium

2 - Benfica Lizbona, Inter Mediolan, Nottingham Forest, Manchester United, Juventus Turyn

1 - Celtic Glasgow, Feyenoord Rotterdam, Aston Villa, Hamburger SV, Steaua Bukareszt, FC Porto, PSV Eindhoven, Crvena Zvezda Belgrad, FC Barcelona, Olympique Marsylia, Borussia Dortmund.

Dowiedz się więcej na temat: Puchar | Zinedine Zidane | Glasgow | "Mistrz" | Real Madryt | Real | Madryt