Rajd Szwecji: Zwycięstwo Gronholma, Kuchar 12.

Marcus Gronholm jadący Peugeotem 206 WRC wygrał Rajd Szwecji - drugą eliminację Rajdowych Mistrzostw Świata 2002. Fin wyprzedził swojego partnera z zespołu Hari Rovanperę o 1.24,5 sekundy oraz o 2.25,8 Carlosa Sainza (Ford Focus WRC).

Broniący tytułu mistrza świata Richard Burns (Peugeot 206 WRC) ukończył rajd na czwartym miejscu ze stratą 2.33,9.

W imprezie świetnie spisał się Tomasz Kuchar. Polak jadący Toyotą Corollą WRC zajął 12. lokatę, tracąc do lidera 6.54,80.

Janusz Kulig i Jarosław Baran (Mitsubishi Lancer WRC) zajęli 29. miejsce (strata 22.24,50; 9. w klasie N), a Paweł i Tomasz Dytko (Mitsubishi Lancer WRC) plasują się na 45. pozycji (strata 36.34,0; 20 w klasie N ).

Zwycięzcy OS: Groenholm (OS1, OS7, OS8, OS9, OS10, OS11), Rovanpera (OS2, OS3), Radstrom (OS4), C.McRae (OS5, OS6, OS15), Burns (OS12, OS14, OS16). OS13 - odwołano.