Rajd Semperit: Schwarz pierwszy, Kuzaj siódmy

Kierowcy zakończyli już 18, ostatni odcinek specjalny austriackiego Rajdu Semperit. Ostatnią próbę, po raz kolejny, najszybciej pokonał Niemiec, Armin Schwarz, startujący skodą octavią WRC, przypieczętowując tym samym zwycięstwo w całym rajdzie.

W końcówce rywalizacji doskonale spisywał się Czech, Tomas Hrdinka, jadący subaru imprezą WRC, który przesunął się od wczoraj z 8 na 5 pozycję (ostatnia próbę przegrał ze Schwarzem o 0,1 sekundy! Dobrze spisali się również polscy kierowcy, Leszek Kuzaj zajął ostatecznie 7, a Tomasz Kuchar 9 pozycję. Kuzaj liczył jednak na lepszy rezultat.

Reklama

- Wiem, że mogło być o wiele lepiej. Stać mnie na szybszą jazdę, ale w tym rajdzie nie byłem w stanie odnaleźć przyczyny, która powodowała, że nasze czasy były poniżej moich oczekiwań - przyznał na mecie Leszek Kuzaj. Jechałem ze wspaniałym pilotem, miałem do dyspozycji dobry samochód, po dokładnym opisaniu trasy jechałem na sto procent swoich możliwości, a i tak konkurencja była nieuchwytna. Nie mówię tu oczywiście o ściganiu się z Arminem Schwarzem, bo on w fabrycznej skodzie octavii WRC był od początku nieosiągalny nawet dla bardzo szybkich Austriaków. Ta liga w ogóle jest bardzo silna i trzeba będzie znaleźć sposób na bezpośrednią walkę z nimi. Jasne jest, że ci ludzie tu się urodzili i wychowali, więc znają te drogi doskonale, ale mimo wszystko liczyłem na bardziej bezpośrednią walkę z czołówką. Jednak cieszę się, że jestem na mecie, przejechałem tu bardzo dużo kilometrów oesowych, a to był właśnie główny cel naszego startu w Austrii - dodał Kuzaj.

- To był mój szósty występ w Rajdzie Semperit. Potwierdziła się reguła, że jest to jeden z trudniejszych rajdów w Europie. Ma swoją specyfikę, trzeba doskonale poznać lokalne warunki pogodowe i znaleźć sposób na nie. Moim zdaniem my z tej walki wyszliśmy zwycięsko, bowiem udało nam się nie wpaść w żadną z pułapek, których mnóstwo było tu na trasie. Leszek jechał naprawdę szybko i co ważne, na trasie ani razu nie przebiliśmy opony. Dla mnie pilotowanie go było wielką frajdą - dzielił się wrażeniami Maciej Wisławski.

Klasyfikacja generalna Rajdu Semperit:

1. Armin Schwarz (skoda octavia WRC)

2. Franz Wittmann (toyota corolla WRC) +1:42,3

3. Armin Kremer (subaru impreza WRC) +2:09,3

4. Achim Moertl (peugeot 206 WRC) +2:34,4

5. Tomas Hrdinka (subaru impreza WRC) +2:51,1

6. Raimund Baumschlager (ford focus WRC) +2:55,8

7. Leszek Kuzaj (toyota corolla WRC) +3:11,3

8. Markus Mitterbauer (toyota corolla WRC) +3:37,5

9. Tomasz Kuchar (toyota corolla WRC) +5:27,5

Dowiedz się więcej na temat: Skoda Octavia | leszek kuzaj | kierowcy | rajd | kuzaj | wrc

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama