Rajd Safari: Wszyscy chcą wygrać...

Colin McRae jest przekonany, że może powtórzyć swój ubiegłoroczny sukces i wygrać Rajd Safari, trzecią eliminację rajdowych mistrzostw świata, która rozpoczyna się w piątek w Kenii.

McRae, który stając na podium Rajdu Szwecji zakończył niezwykle przykrą dla siebie serię 9. kolejnych nieukończonych występów, wygrał w Kenii przed rokiem i ma nadzieję swoim fordem udowodnić na dzikich, szutrowych drogach przynależność do światowej elity.

Reklama

- Safari to specyficzny rajd. Tu przetrwanie jest ważniejsze od prędkości z jaką się jedzie. - mówi Colin. - Odcinki specjalne są bardzo długie, odbywają się podczas normalnego ruchu, a trasę często przechodzą dzikie zwierzęta.

Każdy rajd ma swoją specyfikę, ale ten jest naprawdę wyjątkowy. Bardzo go jednak lubię i dlatego pojadę do Kenii, by ponownie tam zwyciężyć.

Zespół jest bardzo zmobilizowany po naszych rezultatach w Szwecji, Focus przed rokiem udowodnił na kenijskich drogach jak jest mocny i nie widzę powodu, byśmy mieli nie powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku.

Safari jest uważane za najbardziej wymagające w całym rajdowym kalendarzu. Każdy z trzech etapów ma większą długość niż cały "normalny" rajd.

Uczestnicy będą musieli pokonać 2 691 kilometrów kenijskich równin, na których zlokalizowano aż 1061 km odcinków specjalnych (12 OS-ów).

Również zwycięzca z 1998 - Richard Burns ma ochotę na wygraną: - To niesamowity rajd. Tutaj odniosłem swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach świata, tutaj byłem bardzo nieszczęśliwy rok temu, gdy będąc na prowadzeniu musiałem się wycofać. W tym roku chcę powstrzymać Tommiego Makinena i odebrać mu prowadzenie w klasyfikacji.

Mistrz świata Makinen poza swym pierwszym startem zakończonym wygraną w 1996 roku nie odnosił w Safari sukcesów. W latach 1997 i 1998 musiał się wycofać z powodu problemów technicznych, a w roku 1998 był wprawdzie drugi, ale został wykluczony za "niedozwoloną pomoc" podczas zmiany koła.

Wśród faworytów wymienia się również innego Fina - czterokrotnego zwycięzcę Juhę Kankunnena: Wiem, że mam wielką szansę ponownej wygranej a Subaru jest do tego rajdu świetnie przygotowane - powiedział.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | safari | rajd

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje