Rajd Nowej Zelandii: Richard Burns zwycięzcą

Richard Burns jadący Subaru Impreza WRC wygrał Propercia Rally New Zealand - 10. eliminację Rajdowych Mistrzostw Świata, awansując na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na drugim miejscu, ze stratą 44,6 sekundy finiszował Colin McRae w Fordzie Focusie WRC. O wielkim pechu może mówić Carlos Sainz, który przez brawurą jazdę na ostatnim, 24 odcinku specjalnym, stracił pewne miejsce na podium na rzecz kierowcy Peugota 206 WRC Fina Harri Rovanpery. Hiszpan stracił panowanie nad swym Fordem Focusem, wykonał piruet i w końcowej klasyfikacji dał się wyprzedzić o 2 sekundy Rovanperze.

Dla Burnsa to drugie zwycięstwo na Antypodach. Po raz pierwszy triumfował tam siedem lat temu. - Dla mojego teamu to bardzo ważne zwycięstwo, bo pierwsze odniesione nowym Subaru - powiedział Burns. Anglikowi, prócz znakomitej formy za kierownicą, sprzyjało jednak szczęście - gdy na 23. OS-ie złapał gumę, okazało się, że to samo przytrafiło się i Sainzowi, a McRae stracił sekundy przez błąd techniczny.

Dopiero na ósmej pozycji, ze startą ponad dwóch minut, rajd ukończył dotychczasowy lider Rajdowych Mistrzostw Świata Tommy Makinen, który teraz pierwsze miejsce w "generalce" dzieli z drugim na Nowej Zelandii McRae (po 40 punktów).

Wyniki Propercia Rally New Zealand (24 OS-y)
 1. Richard Burns   (Subaru Impreza WRC) 3:47.28,0