Rajd Akropolu: McRae prowadzi po I etapie

Colin McRae jadący Fordem Focusem RS WRC 01 prowadzi po I etapie 48. Acropolis Rally - siódmej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata. Kierowcy forda zawdzięczają swe pozycje zespołowi Subaru. Solberg, Burns i Martin zdecydowali się "odpuścić" ostatni OS, by to kierowcy prowadzący po dzisiejszym dniu jechali jako pierwsi i "odkurzali" drogę z niebezpiecznych kamieni mogących uszkodzić auto.

Brytyjczyk wyprzedza o 21,1 sekundy Carlosa Sainza (Ford Focus RS WRC 01) oraz o 33,0 sekundy Richard Burnsa (Subaru Impreza WRC). Czwarte miejsce zajmuje Markko Martin (Subaru Impreza WRC) 43,6 s, a piąte Petter Solberg - strata 58,1 s. Szósty jest Panizzi (206) , siódmy Loix (Carisma), a ósmy Rovanperra (206). Prowadzący w klasyfikacji MŚ kierowców Tommi Makinen plasuje się na 9. pozycji ze sporą stratą 1.20,0 sekundy do lidera.

Reklama

W rajdzie nie jadą już obaj kierowcy Peugeota, których wyniki mogły zaliczać się do klasyfikacji producentów. Didier Auriol wycofał się już na pierwszym odcinku specjalnym z powodu kłopotów ze sprzęgłem w swoim, a broniący tytułu Marcus Gronholm roztrzaskał miskę olejową w swoim Peugeocie 206 WRC i zakończył rajd już na 3 odcinku. To już szósty rajd w tym roku, którego Gronholm nie ukończy. Jego szanse na obronę tytułu są już tylko teoretyczne.

Dowiedz się więcej na temat: Ford Focus | kierowcy | rajd akropolu | wrc | rajd

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama