PZP: Wisła Płock czeka na rywala

Wisła Płock po raz pierwszy od 3 lat nie zagra w Lidze Mistrzów, ale to nie oznacza, że po raz kolejny z rzędu nie wystąpi w Pucharze Zdobywców Pucharów. Teraz zaczyna jednak od razu od tych rozgrywek, niestety nie jest później rozstawiona.

Polski zespół sklasyfikowano dopiero na 23. miejscu na liście uczestników rozgrywek. To oznacza, że płocczanie zaczną rozgrywki już od pierwszej rundy ,a przed drugą nie będą rozstawieni.

Reklama

Najgorzej, jeśli zespół z polski wylosuje w pierwszej rundzie ekipę z dalekiego kraju (Azerbejdżan, Macedonia, Kosowo, Czarnogóra), bo sportowo od wszystkich uczestników pierwszej rundy są na pewno lepsi. W drugiej przyjdzie im grać z cięższym przeciwnikiem, choć i tutaj mogą trafić na ekipę jak nie słabszą, to na pewno w swoim zasięgu. W 4. rundzie do rozgrywek przystąpią też zespoły z trzecich miejsc grup Ligi Mistrzów.

Zaczynają od 3 rundy: Lowen (Niemcy)- dawniej Kronau Ostrigen, BM Valladolid (Hiszpania), SC Magdeburg (Niemcy).

Zaczynają od 2 rundy (potencjalni przeciwnicy 2 rundy dla Wisły): KIF Kolding (Dania), Steua Bukareszt (Rumunia), Paris HB (Niemcy), KS Karlovac (Chorwacja), Pelister Bitola (Macedonia), Borac Luka (Bośnia i Herc.), Sandefjord (Norwegia), Partizan Belgrad (Serbia), Trimo Trebnje (Słowenia), Suhr Handball (Szwajcaria), Sungul Snezinsk (Rosja), Futebol Club Porto (Portugalia), Budivelnik (Ukraina).

zaczynają od 2 rundy (ten sam koszyk zespoły, które przejdą 3 rundę): Ankara Milli Piyango (Turcja), Fillippos Verlas (Grecja), Bologna (Włochy), Goldman Druck (Austria), HC Tellas (Estonia), PLER Aiport (Węgry).

zaczynają od 1 rundy (rozstawieni): Wisła Płock, SKA Minsk (Białoruś), Kaunas Lusis (Litwa), HC Berchem (Luxemburg), Cyprus Collegue (Cypr), Stjaman (Islandia), Bouw Bewo (Holandia)

zaczynają od 1 rundy (nierozstawieni): Din HK Baku (Azerbejdżan), Olimpus UTM (Maceodnia), HK Kastrioti (Kosowo), Gumamy Zubri (Czechy), HC Berane (Czarnogóra), Cocks (Finlandia), Tenax Dobele (Łotwa)

terminy Wisły:

1 runda: losowanie 24.07 , mecze: 1/2.09, 8/9.09

ew. 2 runda: losowanie 21.08 , mecze: 29/30.09, 6/7.09

ew. 3 runda: losowanie 09.10 , mecze: 17/18.11, 24/25.11

dalej: runda 4, 5, 6, 7 (finał)

Paweł Papaj

Dowiedz się więcej na temat: losowanie | Niemcy | mecze | Płock | Wisła

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje