PZN zatwierdził skład kadr na nowy sezon

Władze Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziły we wtorek składy kadr szkolenowych na sezon 2006/2007 w narciarstwie alpejskim, kombinacji norweskiej, skokach narciarskich oraz biegach.

Składy kadr szkoleniowych PZN na sezon 2006/2007.

Reklama

SKOKI NARCIARSKIE:

kadra "A" skoczków

Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka), Kamil Stoch (LKS Poroniec), Stefan Hula (LZS Sokół Szczyrk), Robert Mateja (TS Wisła Zakopane), Rafał Śliż (KS Wisła Ustronianka), Piotr Żyła (KS Wisła Ustronianka), Marcin Bachleda (AZS AWF Katowice);

sztab szkoleniowy

Hannu Lepistoe - trener główny, Łukasz Kruczek - asystent trenera, Zbigniew Klimowski - asystent trenera, Rafał Kot - fizjoterapeuta, Aleksandr Winiarski - lekarz, Piotr Krężałek - biomechanik, Krzysztof Janik - serwismen (nie zaangażowano jeszcze fizjologa i psychologa).

kadra "B" skoczków

Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane), Krystian Długopolski (AZS AWF Katowice), Tomasz Pochwała (AZS AWF Katowice), Tomisław Tajner (AZS AWF Katowice), Wojciech Tajner (KS Wisła Ustronianka), Dawid Kowal (Start Krokiew Zakopane), Sebastian Toczek (Start Krokiew Zakopane), Wojciech Skupień (TS Wisła Zakopane);

sztab szkoleniowy

Piotr Fijas - trener główny, Jakub Michalczuk - fizjoterapeuta, Piotr Krężałek - biomechanik, Aleksander Winiarski, Stanisław Ptak - lekarze, Kazimierz Długopolski - trener współpracujący

kadra młodzieżowa skoczków

Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), Maciej Kot (Start Krokiew Zakopane), Mateusz Kukuczka (KS Wisła Ustronianka), Jan Ziobro (WKS Zakopane), Mateusz Cieślar (KS Wisła Ustronianka), Krzysztof Miętus (Start Krokiew Zakopane), Piotr Byrt (KS Wisła Ustronianka), Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (Start Krokiew Zakopane)

sztab szkoleniowy

Adam Celej - trener główny, Józef Jarząbek - trener współpracujący, Piotr Krężałek - biomechanik, Aleksander Winiarski, Stanisław Ptak - lekarze

BIEGI NARCIARSKIE:

kadra "A" biegaczy

Justyna Kowalczyk, Janusz Krężelok, Maciej Kreczmer (wszyscy AZS AWF Katowice);

sztab szkoleniowy

Aleksander Wierietielny - trener główny, Jakovas Gimbickis - trener asystent, Andrzej Michałek - serwismann, Witalij Trypolski - fizjoterapeuta, Robert Śmigielski - lekarz konsultant.

kadra młodzieżowa w biegach (kobiety)

Sylwia Jaśkowiec (AZS AWF Katowice), Kornelia Marek (AZS AWF Katowice), Anna Staręga (UKS RAWA Siedlce), Marcelina Marcisz (MKS HALICZ Ustrzyki Dolne), Kinga Bieszczad (LKS KLIMCZOK Bystra), Aleksandra Prekurat (UKS RAWA Siedlce), Urszula Zapotoczna (LKS PORONIEC Poronin)

sztab szkoleniowy

Urszula Migdał - trener główny, Wiesław Cempa - trener współpracujący, Tomasz Kałużny - serwismann, Mikołaj Cywoniuk, Stanisław Szymanik - lekarze, Małgorzata Galej - fizjoterapeutka

kadra młodzieżowa w biegach (mężczyźni)

Kamil Fundanicz (MKS HALICZ Ustrzyki Dolne), Piotr Tkacz (MKS HALICZ Ustrzyki Dolne), Mariusz Michałek (NKS Trójwieś Beskidzka), Mariusz Hluchnik (AZS AWF Katowice), Sławomir Jałowiczor (NKS Trójwieś Beskidzka), Krzysztof Stec (LKS KLIMCZOK Bystra), Mateusz Nuciak (LKS PORONIEC Poronin), Wojciech Biskup (AZS Zakopane)

sztab szkoleniowy

Józef Michałek - trener główny, Tadeusz Krężelok - serwismann, Mikołaj Cywoniuk, Stanisław Szymanik - lekarze, Małgorzata Galej - fizjoterapeutka

NARCIARSTWO ALPEJSKIE:

kadra "A" kobiety

Katarzyna Karasińska (AESKULAP Jelenia Góra), Dagmara Krzyżyńska (AZS AWF Kraków Zakopane), Aleksandra Kluś (WKS Zakopane), Agnieszka Gąsienica-Daniel (SN PTT Zakopane), Karolina Riemen (AZS AWF Kraków Zakopane), Anna Berezik (ŚMIG Zakopane)

sztab szkoleniowy

Roland Bair - trener główny, Jan Bisaga - asystent trenera, Tomasz Wydra - asystent trenera, Zbigniew Kamiński - serwismann, Michał Kasza - fizjoterapeuta, Stanisław Szymanik - lekarz

kadra "A" mężczyźni

Maciej Bydliński (LZS Sokół Szczyrk), Jan Wojtiuk (WTS DE-SKI Warszawa), Maciej Wądrzyk (BBTS Bielsko-Biała), Mateusz Habrat (MKS Śmig Zakopane), Maciej Kominko (KS FIRN Zakopane), Wojciech Zagórski (AZS AWF Katowice)

sztab szkoleniowy

Robert Zubek - trener główny, Bartłomiej Stolecki - asystent trenera, Leszek Biel - trener współpracujący (SMS Szczyrk), Maciej Jankowski - trener współpracujący (SMS Zakopane), Stanisław Szymanik - lekarz

kadra młodzieżowa kobiet

Karolina Klimek - (AZS AWF Kraków Zakopane), Katarzyna Leszczyńska (KS Live Bielsko-Biała), Dorota Kaczmarek (Śnieżka Karpacz), Natalia Puszkiel (Śnieżka Karpacz)

sztab szkoleniowy

Wojciech Mitan - trener współpracujący, Jerzy Witowski - trener współpracujący (AZS AWF Zakopane), Stanisław Szymanik - lekarz

KOMBINACJA NORWESKA

kadra młodzieżowa

Janusz Zygmuntowicz (TS Wisła Zakopane), Józef Zygmuntowicz (TS Wisła Zakopane), Wojciech Cieślar (AZS AWF Katowice), Marcin Mąka (TS Wisła Zakopane), Adam Gała (KS Wisła Ustronianka), Andrzej Zarycki (LKS Poroniec Poronin), Sławomir Hankus (LKS Klimczok Bystra), Artur Broda (KS Wisła Ustronianka), Mateusz Wantulok (KS Wisła Ustronianka), Robert Dziurkiewicz (LZS Sokół Szczyk), Jarosław Poloczek (KS Wisła Ustronianka), Wojciech Skupień (LKS Poroniec)

sztab szkoleniowy

Władysław Wawrytko - trener główny, Zbigniew Kaczmarczyk - asystent trenera, Jan Szturc - asystent trenera, Zbigniew Byrdy - trener współpracujący, Tomasz Zagórski - fizjoterapeuta, Mikołaj Cywoniuk - lekarz

Informacja prasowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje