Pusta kasa w Legii!

Mistrz Polski Legia Warszawa ma poważne kłopoty finansowe. Piłkarze rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu, a jeszcze nie zostały im wypłacone premie za zdobycie mistrzostwa kraju.

- W najbliższych dniach na pewno ich nie wypłacimy - oznajmił właściciel 80% akcji Legii, Andrzej Zarajczyk.

Reklama

Klubu nie stać na zatrzymacie najbardziej zasłużonego legionisty Jacka Zielińskiego oraz na zakup nowych, wartościowych piłkarzy, w miejsce tych którzy odeszli. Przypomnijmy, że klub z Łazienkowskiej w letniej przerwie opuścili: Mariusz, Piekarski, Sylwester Czereszewski, Maciej Murawski i Bartosz Karwan. Do zespołu wrócili z wypożyczenia Dariusz Solnica, Marek Citko i Marcin Mięciel, ale trudno oczekiwać, by godnie zastąpili zawodników, którzy odeszli z Legii. - Więcej transferów nie będzie, ponieważ nie ma na nie pieniędzy - stwierdził Zarajczyk.

Legia ma długi w wysokości 10 milionów złotych. Działacze liczą na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów i zarobek około 15 milionów złotych, co pozwoliłoby na wydostanie się z długów.

Od 6 lat żadnemu mistrzowi Polski nie udało się awansować do elity europejskiej piłki. Kolejny mistrz, Legia, przystąpi do rozgrywek o Champions League poważnie osłabiona, z długami wobec piłkarzy i innych wierzycieli. Czy taki zespół będzie w stanie nawiązać skuteczną walkę o awans do grona najlepszych klubów w Europie? - Przy niekorzystnym losowaniu nie mamy żadnych szans, ale przy odrobinie szczęścia jest to możliwe - marzy Zarajczyk.

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Legia Warszawa | 'Kasa'

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje