Pudzianowski: Walka z nim to pierwszy poważny test

Mariusz Pudzianowski w poniedziałek w Bostonie stanął twarzą w twarz z Timem Sylvią. Były mistrz wagi ciężkiej prestiżowej organizacji UFC 21 maja sprawdzi w ringu umiejętności "Pudziana", który zamierza zawojować MMA.

- Po raz pierwszy powalczę z tak poważnym zawodnikiem, traktuje ten pojedynek jak test. Tim jest dużym facetem, dlatego będę miał gdzie uderzać. Obiecuję, że zobaczycie twardą walkę w naszym wykonaniu - podkreślił "Pudzian" cytowany przez "The Boston Herald".

Reklama

Amerykańscy dziennikarze dobrze znają kalendarz pięciokrotnego mistrza świata strongman. Jeden z nich zapytał Mariusza, czy walka zaledwie dwa tygodnie po występie na KSW (7 maja w Katowicach "Pudzian" zmierzy się z Japończykiem Yusuke Kawaguchim) to dobry pomysł.

Mariusz odpowiedział krótko: - Jestem szalony, lubię takie wyzwania - wyjaśnił.

Zbliżający się pojedynek z "Pudzianem" Sylvia skomentował w następujący sposób: - Ten facet to mistrz świata. Na pewno nie zlekceważę go w ringu i podejdę do walki skoncentrowany i świetnie przygotowany.

- Jak będę walczył? Jest silny, więc nie mogę pozwolić na to, żeby mnie złapał - zaznaczył były mistrz UFC.

Gala Moosin odbędzie się 21 maja w Worcester w hali DCU Center. Organizatorzy liczą na komplet 15 tysięcy widzów na trybunach.

Sylwetka rywala Mariusza Pudzianowskiego

Imię i nazwisko: Tim Sylvia

Wzrost/waga: 204 cm/118 kg

Bilans walk: 25 zwycięstw, 6 porażek

Data urodzenia: 05.03.1976

Sukcesy: Były mistrz wagi ciężkiej organizacji UFC

Dowiedz się więcej na temat: UFC | "Mistrz" | Twarzą w twarz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama