Pudzianowski gwiazdą gali MMA w USA

Jak już wcześniej informowaliśmy Mariusz Pudzianowski w ciągu zaledwie dwóch tygodni zamierza stoczyć dwie walki w formule MMA. Siódmego maja najsilniejszy człowiek świata pojawi się w ringu podczas gali KSW w katowickim Spodku, a kilkanaście dni później stoczy kolejny bój w USA.

Pierwszy z przeciwników "Pudziana" nie jest jeszcze znany. Jak poinformował nas rzecznik federacji KSW, Artur Przybysz, drugiego po Marcinie Najmanie rywala Pudzianowskiego w MMA poznamy w następny wtorek. Nieoficjalnie od jakiegoś czasu mówi się o tym, że 7 maja w Spodku utytułowany strongman zmierzy się z japońskim sumitą.

Reklama

Organizatorzy następnej gali z udziałem "Pudziana", która odbędzie się już 21 maja w Worcester najchętniej zobaczyliby szybkie zwycięstwo Polaka w Katowicach. Mariusz będzie miał bowiem niewiele czasu na regenerację organizmu i przygotowanie się do wymagającego boju z Timem Sylvią.

Sylvia to były mistrz świata prestiżowej federacji UFC. W MMA stoczył już 31 walk, z których wygrał aż 25. Amerykanie bardzo liczą na jego walkę z Pudzianowskim. Mark Daniels ze sportowej redakcji "Boston Herald" wprost napisał, że starcie Sylvia - "Pudzian" będzie największą atrakcją gali.

Mariusz zadebiutuje na amerykańskim ringu podczas gali Moosin w Worcester. Hala DCU Center, która gościć będzie zawodników pomieści blisko 15 tysięcy widzów.

Jeżeli "Pudzian" dobrze wypadnie i odprawi z kwitkiem byłego mistrza UFC z pewnością otworzy sobie drzwi do kolejnych walk za wielką wodą.

Dowiedz się więcej na temat: KSW | USA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama