Puchar Włoch: Juve z Lazio w finale!

Juventus zagra z Lazio Rzym w finale piłkarskiego Pucharu Włoch. W czwartek w rewanżowym meczu półfinałowym ekipa z Turynu pokonała na San Siro Inter w rzutach karnych 5:4. Mecz w normalnym czasie gry, podobnie jak pierwszy, zakończył się remisem 2:2.

W środę awans do finału uzyskało Lazio, pokonując u siebie w rewanżu AC Milan aż 4:0. Rzymianie zwyciężyli także w pierwszym spotkaniu na San Siro 2:1.

Spotkanie w Mediolanie przyniosło wiele emocji. Gospodarze już w 7. minucie objęli prowadzenie po golu Adriano, który wykorzystał błąd obrony oraz bramkarza Chimentiego, pakując piłkę do pustej bramki.

"Bianconeri" odrobili straty w 41. minucie - piłka po strzale Miccolego odbiła się od jednego z obrońców i zmieniła lot, a Tudor z bliska dobił ją do siatki.

Od 67. minuty Inter był zmuszony grać w "10" (czerwona kartka dla Cordoby za faul taktyczny na Nedvedzie), co w końcu wykorzystali goście. Na 12 minut przed końcem regulaminowego czasu gry wprowadzony w II połowie Del Piero strzałem głową pokonał Fontanę.

Prowadzący to spotkanie pan Pellegrino doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry i tuż przed ich zakończeniem w zamieszaniu podbramkowym (strzelał Emre) piłkę do pustej bramki wepchnął Adani.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i o wszystkim zdecydowały rzuty karne. W 5. kolejce jedenastek strzał Vieriego obronił Chimenti, a po chwili awans Juventusowi zapewnił Miccoli.

Wyniki meczów rewanżowych 1/2 finału

Lazio Rzym - AC Milan 4:0 (4:0)

Bramki: Cesar (12), Liverani (15), Fiore dwie (36 i 42).

Czerwona kartka - Brocchi (58).

Pierwszy mecz - 2:1. Awans - Lazio.

Inter Mediolan - Juventus Turyn 2:2 (1:1), karne 4:5

Bramki: Adriano (7), Adani (90) - Tudor (41), Del Piero (78).

Czerwona kartka - Cordoba (67).

Pierwszy mecz - 2:2. Awans - Juventus.

Dowiedz się więcej na temat: czerwona kartka | czerwona | kartka | Rzym | mecz | inter | bramki | Juventus | Puchar | awans | Lazio Rzym